Питання про створення сайту Хмельницький задають собі все більше і більше людей. Кожен сайт створюється з певною метою. Деякі просто хочуть мати свій блог або створити простий сайт візитку, інші хочуть створити свій інтернет магазин або свою соціальну мережу, іншим потрібен сайт для своєї компанії чи хочуть створити форум портал, і так далі, список цілей для чого потрібен сайт може бути довгим.

Є три основні способи створення сайту і у кожного є свої плюси і мінуси.

1.     З допомогою CMS

Перший спосіб (простий) – це створення сайту за допомогою CMS ( Content Management System – система керування вмістом). Найвідоміші CMS движки це WordPress, Joomla, Drupal. Існує ще багато інших CMS, як безкоштовних, так і платних. Головна перевага цього способу в тому, що сайт створюється безкоштовно, легко і швидко, в дуже короткий час. Всього лише пару годин і ваш сайт готовий, залишається тільки наповнити його статтями.

CMS дозволяє легко встановити різні додаткові плагіни (модулі), що дозволяють розширити функціональність сайту. Один з недоліків такого способу полягає в тому, що в разі виникнення якоїсь помилки в движку, вам буде важко це виправити без знань структури самого CMS і особливо без основних знань у галузі веб програмування. І ще один недолік, це купа зайвого коду, який часто знижує швидкість завантаження сторінок.

2.      З допомогою якогось фреймворку

Фреймворк — це платформа, яка полегшує процес створення сайту, завдяки своїй структурі. Вона вже має деякі свої укорочені функції, з допомогою яких підвищується швидкість розробки сайту. Іншими словами, фреймворк це своєрідний каркас (фундамент) в якому вже вирішено багато базових проблем, такі як безпека сайту, ЧПУ (по людські зрозумілі урл), реєстрація і авторизація користувачів. Вам не потрібно буде створювати це все з нуля, тому що це вже є з коробки. Потрібно просто використовувати це. Також фреймворк дозволяє встановити за необхідності різні додаткові модулі, такі як панель адміністрування, debugbar, і інші корисні функції, які знову ж спростять розробку сайту.

3.     З нуля

Цей спосіб більше підійде для тих хто рішуче налаштувався на створення сайту Хмельницький самому. Для того щоб створити сайт з нуля, природно потрібно знати мови які будуть використовуватися в процесі створення сайту. Основні мови це HTML і CSS. Знаючи ці мови, хоча б на початковому рівні, Ви вже зможете створити простий статичний сайт. Вже для створення динамічного сайту Вам потрібно знати мови програмування PHP, Ruby або Python. І ще вміти працювати з базою даних, для цього потрібно навчитися створювати різні запити на мові MySQL і бути знайомим з СУБД phpMyAdmin.

В принципі цього вистачає для створення сайту, але, якщо Ви хочете, щоб Ваш сайт виглядав красиво, щоб були якісь ефекти при кліці на об’єкт або при наведенні миші, щоб були плаваючі вікна, слайдер і таке інше, то Вам потрібно вчити і JavaScript. Особливо його бібліотеку jQuery.

Звичайно, вивчення всіх цих мов займе у Вас якийсь час, скільки – вже залежить від Вашого бажання і завзятості. Однак, знаючи ці мови Ви зможете реалізувати свої ідеї легко і зможете сміливо створювати свій сайт без проблем.

Плюс ще Ви зможете вже допомогти іншим людям у вирішенні різних проблем або навіть брати різні замовлення і заробити на цьому.

Етапи створення сайту з нуля

Кожен сайт робиться по етапах, в принципі, як і будь-який інший проект. Давайте подивимося про які етапи йде мова.

1.     Створення макету

На листку паперу A4 або в якийсь простій програмі для малювання, як наприклад Paint, малюється макет майбутнього сайту. Як Ви помітили на різних сайтах, макет може бути двоколоночний, триколоночний або тільки з однією колонкою і з горизонтальним меню.

Також на цьому етапі визначається розташування елементів на сторінці. Де будуть розташовані такі елементи як меню, пошук, різні блоки і кнопки.

2.     Створення дизайну

В програмі photoshop або іншій подібній програмі малюється дизайн створеного макету, іншими словами малюється дизайн головної сторінки. Дизайн решти сторінок ґрунтується на дизайні головної сторінки з деякими незначними змінами.

3.     Верстка сторінок

На цьому етапі відбувається конвертування дизайну в код, який буде розуміти браузер для відображення сторінки.

Тут застосовуються мови для фронтенду (видимій частині сайту). Спочатку тільки HTML і CSS потім за необхідності може використовуватися і JavaScript ( jQuery це бібліотека JavaScript).

Якщо потрібно створити простий статичний сайт, як наприклад сайт візитка, то на цьому етапі можна завершити процес створення сайту. А якщо потрібен динамічний сайт, з використанням бази даних, адмінпанелі, то переходимо до наступного етапу.

4.     Програмування

На цьому етапі, спочатку створюється база даних (БД) за допомогою СУБД phpMyAdmin. Після створення БД, відразу створюються необхідні таблиці, такі як наприклад users для зберігання зареєстрованих користувачів articles для зберігання статей та інші.

Потім, використовуючи якийсь мови веб програмування ( PHP, Ruby або Python ) робиться підключення до бази даних і створюється движок сайту. Найпопулярніша мова в веб програмуванні, це мова PHP. Саме її ми і будемо вивчати. Існують два основні стилі програмування, це процедурний і ООП (об’єктно-орієнтоване програмування).

Якщо зробити сайт використовуючи ООП, то спочатку, звичайно створюється движок окремо, потім він впроваджується в верстку.  А якщо використовується процедурний стиль програмування, то движок відразу взаємодіє з версткою.

Курсы по созданию сайтов для начинающих
5.     Тестування сайту в цілому

У процесі створення сайту Хмельницький можуть допускатися якісь технічні помилки, тому потрібно якомога частіше тестувати свій сайт, щоб визначити ці помилки і негайно їх усунути.  Після того як упевнилися що сайт не має помилок можете приступити до наступного етапу.

 6.  Наповнення сайту необхідною інформацією

Перед тим як опублікувати якийсь сайт в інтернеті, необхідно наповнити його якимось контентом.  Для простого блогу додати кілька статей, а для інтернет-магазину додати пару товарів.

 

7.  Розміщення сайту в інтернеті

Як тільки сайт готовий, можна приступити до його розміщення в інтернеті.  Але, перед цим необхідно купити хостинг і домен.

Хостинг – це місце в інтернеті для зберігання файлів сайту.

Домен – це назва Вашого сайту.

Процес розміщення полягає в додаванні файлів сайту на хостинг, за допомогою FTP клієнта FileZilla.