Отже, ви створили привабливий, що налагоджено працює сайт зі зручною навігацією. Але яким би чудовим не було ваше дітище, помилуватися їм зможуть тільки ті деякі, кому ви надіслали посилання. Для досягнення гарної відвідуваності необхідне ефективне просування сайту Тернопіль.

КРОК 1. Перш ніж почати розкручувати сайт, необхідно його підготувати. Пропишіть заголовок для тега TITLE. Заголовок повинен включати в себе слова, які коротко характеризують послуги вашого сайту. Бажано, щоб в заголовку було якомога менше службових слів: частинок, спілок і прийменників. Тема – це те, що перш за все побачать люди, що знайшли сайт через пошукову систему.

КРОК 2. Якщо у вас на прикметі немає хорошого оптимізатора, не біда. Наступний крок в розкручуванні сайту – прописуємо ключові слова в тезі META. Можливо, вміст цього тегу не грає такої величезної ролі, як раніше, але краще все-таки прописати ключові слова і вирази, ніж потім шкодувати про втрачену можливість. Підберіть близько 20 точних ключових слів і виразів, що характеризують ваш сайт, його послуги. Найбільші слова помістіть в самий початок. Ці ж правила необхідно дотримуватися при статейному просуванні

КРОК 3. Щоб на ваш ресурс прийшли цільові відвідувачі, необхідно зареєструвати його в каталогах і пошукових системах. Не варто нехтувати цим методом просування сайту, тим більше сайти в каталогах розташовані в групах по тематиках, що гарантує вам приплив зацікавлених відвідувачів. Серед пошукових систем найбільш відомі Google, Яndex, Rambler, Aport. З каталогів сайтів виберіть кілька десятків найпопулярніших. За певну суму фахівці зареєструють сайт відразу в декількох сотнях каталогів.

КРОК 4. офлайнове просування сайту може принести йому не менше користі. Реклама в журналах, газетах, паперових каталогах довговічніша, ніж інтернет-реклама. Переглядаючи паперовий каталог сайтів 2006 року, людина може знайти потрібний сайт в 2009 році і стати його постійним відвідувачем. Розкрутка в друкованих виданнях обійдеться вам набагато дешевше, але не забувайте і про дошках онлайн-оголошень. Розмістити оголошення можна відразу на декількох десятках дощок за допомогою програм, або передоручити це фахівцям.

КРОК 5. Можливо, ви чули про такий спосіб розкрутки, як розсилка повідомлень по форумам. Але таке просування сайту Тернопіль часто карається штрафними санкціями з боку пошукових машин. Вам необхідна постійна відвідуваність, але не варто вдаватися і до спаму. Краще створіть на сайті розсилку з добровільною підпискою. Якщо вміст вашого сайту гідний, ви дуже скоро придбаєте велику кількість постійних передплатників.

Чому необхідне постійне просування сайту?

Тема просування сайтів зараз турбує багатьох – в інтернеті цьому присвячені форуми, блоги і цілі портали. Тим не менш, багато з тих, хто тільки недавно прийшов до думки робити свій проект в мережі, можуть недооцінювати важливість того, що постійне просування сайту в пошуку є невід’ємною частиною успішного інтернет-проекту.

Сучасна конкуренція в інтернеті за увагу користувачів дуже сильна, і пов’язано це з очевидним фактом – збільшення числа відвідувачів (тобто трафіку) прямо пов’язане з комерційним успіхом будь-якого проекту, тобто з прибутком, яку він приносить. Тому просування сайту в пошуковій системі має бути безперервним, так як кожен власник проекту прагне збільшити фінансову віддачу від нього.

Якщо говорити про сайти приватних осіб, призначених для вузького кола знайомих, то звичайно, тут не доводиться говорити про будь-яке просування сайту взагалі, так як такі сайти не розраховані ні на зростання аудиторії, ні на отриманні прибутку. Також і сайти, присвячені хобі, якщо не мають мети комерціалізації, можуть отримати свою невелику аудиторію шляхом простого людського спілкування.

У випадку ж з комерційним проектом все інакше. Інтернет приваблює все більше тих, хто хотів би заробити за допомогою всесвітньої мережі. Все це призводить до того, що конкуренція між сайтами не тільки висока, але і постійно зростає, що змушує сайтоволодарів підтримувати рейтинг своїх сайтів в пошукових системах усіма можливими способами – інакше неминуче падіння трафіку, а разом з ним впаде і прибутковість проекту. Поряд з цим постійно змінюються алгоритми роботи пошукових сервісів, і щоб утримувати сайт в топі, потрібно постійно ці зміни враховувати.

Висновок звідси можна зробити один – вплутавшись в інтернет бізнес, неважливо, чи це інтернет магазин або якийсь платний сервіс, не вдасться закрити очі на просування сайту і ефективну розкрутку. Ситуація, коли досягнуть рейтинг і він утримується стабільно сам собою, вже малоймовірна, занадто велика конкуренція. Тому підтримувати рейтинг і популярність сайту просто необхідно, як і прагнути до постійного їх збільшення.

Принесена сайтом частина прибутку повинна обов’язково інвестуватися в просування сайту Тернопіль, причому витрати на це можуть бути досить відчутними, так як роль професіоналів в області як пошукової оптимізації, так і реклами складно переоцінити. І хоча робота цих фахівців коштує недешево, співпраця з ними прямим чином вплине на фінансову віддачу проекту в бік її збільшення.

Просування сайту – взаємодія сайту з користувачами.

У мережі особливою популярністю користуються ті ресурси, де крім продажів товарів і послуг користувач (а найчастіше він же і покупець) має можливість спілкування не тільки з адміністрацією сайту, але і з людьми, інтереси яких схожі з його власними. Тому важливо розуміти, що на просування і розкручування сайтів наявність форумів на ньому, а також інших можливостей спілкування впливає дуже благотворно.

Одна з основних потреб людини – потреба в спілкуванні, і саме вона впливає на багато його вчинків. Якщо інтереси людини поділяє ще хтось, то до спілкування з такими людьми людину буде тягнути. І сайт, який надає таку можливість, швидше за все буде відвіданий неодноразово – адже обговорити цікаву для себе тему люди не проти практично завжди.

Саме тому форум – мабуть, найефективніший засіб для утримання на сайті (якщо він цікавий) безлічі відвідувачів, а отже – на просування сайту і його чинники він впливає безпосередньо, тим більше що сучасні пошукові машини можуть індексувати форумні повідомлення.

Щоб мати на своєму ресурсі форум – зовсім не потрібно бути програмістом. В даний час є дуже багато безкоштовних, проте дуже функціональних «движків» (тобто наборів скриптів) для форумів, які може підключити до сайту навіть початківець веб-майстер. При цьому дуже популярне таке рішення – якщо сам сайт має адресу www.mysite.com, то для форуму робиться піддомен www.forum.mysite.com. Це призводить до якогось поділу функціональності, і просування сайту завдяки йому ефективніше, та й для користувачів наочніше. Перехід між цими адресами здійснюється по посиланнях. При подключенні форуму потрібно намагатися робити дизайн схожий на основний сайт, принаймні за колірною гамою – це закріпить в пам’яті користувачів асоціацію з основним сайтом, який продає товар або послугу.

Як би не були хороші форуми – вони не єдиний засіб забезпечення на сайті інтерактиву. Дуже добре впливають на розкрутку сайту по ключових і просування сайту і різні опитування і тести – мало того, що самі по собі вони приваблюють чимало користувачів, але ще і дають власникам сайту інформацію про побажання відвідувачів «з перших рук». Таким чином, можна ще повніше вивчити потреби клієнтів і підвищити віддачу від сайту. Механізми тестів і опитувань також досить просто підключити до сайту.

Словом – не варто розцінювати просування сайту Тернопіль як якийсь набір лише механічних або технологічних процесів. Процес цей в якомусь роді навіть творчий, в якому потрібно постійно проявляти гнучкість і шукати нові рішення.