SEO оптимізатор

SEO оптимізаторОптимізатор (SEO-спеціаліст) – людина, яка займається просуванням сайтів. Він може бути співробітником агентства, штатним фахівцем компанії або приватним майстром. Ця професія з’явилася в середині 90-х років – в період бурхливого розвитку Інтернету, а максимально популярною і затребуваною стала в 2000-х.

Вона розвивалася разом з пошуковими системами: поява нових алгоритмів роботи пошукових систем вимагало від оптимізаторів нових знань. Не закінчилося це протистояння і зараз – чим складніше стають алгоритми, тим більше доводиться працювати оптимізаторам, тим більш хитромудрі схеми просування потрібно розробляти, щоб обійти конкурентів і просунути сайт в ТОП-10 або ТОП-3. Сьогодні оптимізатори не самотні, разом з ними на ниві SEO просування трудяться SMO-оптимізатори і SMM-оптимізатори, які відповідають за просування сайту в соціальних мережах.

Значення професії

З кожним роком Інтернет поповнюють все нові і нові сайти. Власник кожного з цих сайтів бажає отримати свою частину клієнтів, і чим більше їх буде, тим краще. А це безпосередньо залежить від якості роботи оптимізаторів і рівня їх професіоналізму. Тому число представників цієї професії зростає разом з числом інтернет-ресурсів.

Отримати професію оптимізатора в вузі неможливо. Стати оптимізатором можна, лише закінчивши спеціальні курси, а для того, щоб підтримувати свій професіоналізм на належному рівні, слід регулярно брати участь в семінарах і вебінарах, читати спеціальну літературу і слухати лекції фахівців, які досягли в SEO значних успіхів.

SEO оптимізаторЯк і методи оптимізації, існують білі, сірі та чорні оптимізатори:

  • Білі оптимізатори використовують тільки дозволені методи оптимізації, які вітаються пошуковими системами. Вони наповнюють сайти унікальним контентом, дотримуються правил пошукових систем, виконують грамотну внутрішню оптимізацію і орієнтують ресурси на користувачів.
  • Сірі оптимізатори користуються як білими, так і сірими методами просування, які не заборонені, але й не вітаються пошуковими системами, наприклад, в розумних межах використовують обмін посиланнями.
  • Чорні оптимізатори найчастіше займаються просуванням автоматично створених і практично непотрібних сайтів. Незважаючи на те, що такі сайти дуже скоро потрапляють під фільтр, за той час, який існують, вони приносять непоганий цільовий трафік.

Краща школа для початківця оптимізатора – самостійне просування сайтів і практичні досліди по розкрутці. Ніхто достеменно не знає принцип побудови алгоритмів роботи пошукових систем, до того ж вони постійно змінюються – тільки практика дозволить «залишатися в темі» і поступово підвищувати рівень кваліфікації.