Встановлення унітазу своїми руками

Ви вже відвідали магазин, придбали унітаз, який сподобався вам, що підходить не тільки за розмірами вашого туалету, але і гармонує із загальною обстановкою в цій кімнаті. Тепер перед вами стоїть непросте завдання – правильно встановити вашу покупку, щоб обійтися без неприємних наслідків.

Для цього вам знадобиться:

  • гнучка фанова труба, якщо вона не була встановлена до цього;
  • силіконовий герметик;
  • перфоратор;
  • свердло по кахлю;
  • розвідний ключ;
  • фум-стрічка;
  • комплект фурнітури, що йде разом з унітазом.

Насамперед необхідно демонтувати старий унітаз. Для цього перекрийте вентиль, який відповідає за наповнення бачка (як правило, вода надходить з гнучкого підведення, підключеного до стояка холодної води). Якщо за допомогою цього вентиля вода все одно продовжує текти, або капати, то скористайтеся загальним вентилем, що перекриває воду у вашій квартирі. Після того, як ви переконалися в тому, що надходження води в бачок припинено, можна приступати до демонтажу. Спочатку відкрутіть підводку від клапана (для цього вам і знадобиться розвідний ключ).

Тепер нащупайте знизу бачка гайки, за допомогою яких він кріпиться до унітазу – швидше за все, це будуть гайки типу «баранчики», які можна відкрутити руками, в іншому випадку, вам може знадобитися гайковий ключ. Після того, як «баранчики» зняті, бачок можна відставити убік і приступити до подальшого демонтажу вашого старого унітазу. Наступним кроком буде відкручування кріплень, за допомогою яких кріпиться унітаз до підлоги. Швидше за все, для цього використовуються сантехнічні болти, для відкручування яких вам також знадобиться ключ. В останню чергу від’єднується фанова підводка, оскільки відразу після її відключення по квартирі почне розноситися вельми неприємний запах, якого можна частково уникнути, заткнувши отвір дрантям. Використовуйте лише старі непотрібні ганчірки, оскільки всередині труба не є чистою і подальше використання цього матеріалу буде знаходитися під великим питанням.

Ви позбулися старого унітазу і тепер можна приступати до монтажу нового, щойно придбаного. Спочатку визначтеся, як саме він буде розташовуватися у вашій туалетній кімнаті, швидше за все, точно так же, як і щойно демонтований. Під час розмітки зверніть увагу, що якщо він буде присунутий до стіни занадто близько, то велика ймовірність, що бачок не поміститься у відведений йому простір.

Зверніть увагу, що існує два способи кріплення унітазу до підлоги – за допомогою все тих же сантехнічних болтів і другий – за допомогою силікону. У разі, якщо ви обрали другий варіант, то будьте обережні – після висихання силікону демонтаж здійснити досить проблематично, вам знадобиться канцелярський ніж.

Якщо ви вирішили встановити унітаз на сантехнічні болти, то після установки його на потрібне місце насамперед необхідно намітити нові отвори для його кріплення. Для цього можна використовувати столярний олівець, маркер, або будь-який інший інструмент, що малює. Відставивши унітаз в сторону, зробіть нові отвори, звернувши увагу на технологію свердління отворів, в разі, якщо на підлозі у вас покладений кахель. Не використовуйте перфоратор, заздалегідь не просвердливши отвори в кахлі свердлом. В іншому випадку велика ймовірність того, що кахель розколеться і вам доведеться перекладати плитку. Зробивши отвори необхідного розміру і глибини, встановлюємо унітаз на місце, прикручуючи його до підлоги.

Наступним кроком буде складання бачка. Уважно вивчіть інструкцію по збірці зливного механізму, оскільки, в залежності від фірми, послідовність складання може дещо відрізнятися. Тепер встановіть бачок на місце, прикрутивши його знизу гайкамі- «баранчиками», що йдуть в комплекті. Зверніть увагу на те, що закручувати їх треба поперемінно, не перетягуючи їх. В іншому випадку ви можете розколоти бачок навпіл, або домогтися утворення тріщин.

Теперь залишилося лише встановити на місце гнучку підводку (обмотайте різьбове з’єднання ФУМ-стрічкою), приєднати гнучку фанову підводку, попередньо витягнувши дрантя, а також обробивши місце з’єднання силіконом, і включити воду, повернувши вентиль в початкове положення.

У разі, якщо ви все зробили і підключили правильно, то ніяких протікання виникнути не повинно. Ми нагадуємо, якщо ви не впевнені в своїх силах, то скористайтеся послугами професіоналів, які встановлять ваш новий унітаз згідно з усіма правилами. Це дозволить вам заощадити кругленьку суму, в разі його установки своїми руками і подальшим ремонтом в квартирі ваших сусідів знизу.