Internet Explorer стає все менш і менш популярним

Галузевий підрозділ досліджень від компанії StatCounter в жовтні цього року анонсував результати статистики використання браузерів на світовому ринку.

Internet ExplorerКардинальний перелом у бік зменшення використання припав на Internet Explorer (IE). Користувачі IE склали всього 49,87 відсотків, що є найнижчим показником в історії цього додатка. Однак це не завадило корпорації Мікрософт утримуватися в лідерах. Частка IE в серпні становила 52,34 відсотків, а у вересні 2010 року – 58,37 відсотків усього світового ринку.

Друге місце після IE займає браузер Firefox з 32,5 відсотками (серпень – 31,09 відсотків, а в минулому році на той же місяць – 31,34 відсотків).

І в той же час Google Chrome активно висувається на лідируючі позиції. Тільки за один рік частка браузерів Chrome з 3,69 відсотків збільшилася до 11,54 відсотків.

Якщо зазирнути в історію, то першим, хто зазіхнув на монополію корпорації Мікрософт у війні між браузерами в дев’яностих роках, був продукт Netscape Communications. У цій битві за лідируючі позиції беззастережно перемогла компанія Мікрософт. Тоді на ринку браузерів її продукт мав частку до 90 відсотків! Наступним серйозним опонентом для IE став Firefox, який з’явився на ринку кілька років тому. Минулий рік відзначився ще й виходом Chrome. Така навала нових браузерів було обумовлено тим, що в грудні 2009 року був укладений договір між ЄС і Мікрософт. Угода дозволяла власникам ОС Windows, починаючи з березня 2010 року, самим вибирати відповідний браузер.

Internet ExplorerЯкщо ж розглядати регіональну тенденцію, то тут, на відміну від світової, склалося таке положення справ. Європейських користувачів IE на вересень було всього 40,3 відсотків, північноамериканських – 52,3 відсотків. А Росія і зовсім відмовляється від браузера IE. Тут в лідируючих позиціях на вересень – Firefox з 33,03 відсотками, друге місце – Opera з 30,18 відсотками і тільки третє місце займає IE з 25,61 відсотками. Далі йде Chrome з 8,84 відсотками і Safari з 1,58 відсотками. Варто відзначити, що планку, нижче 60 відсотків, IE перетнули в травні цього року. Статистика використання браузера IE за травень, червень і липень становить, відповідно, 59,7%, 60,3% і 60,7%.

Розробка сайтів у Львові – 063-238-14-95