Коли перед власником бізнесу встає необхідність розробки інтернет-магазину Житомир, з’являється маса питань. Яку вибрати CMS для створення, в якій студії замовити і скільки все це буде коштувати.

На просторах інтернету часто можна зустріти різні рекомендації та поради на цю тему. Якщо ж спілкуватися безпосередньо з розробниками, то кожен буде віддавати перевагу тому способу розробки, з якими він звик працювати.

Вартість розробки інтернет-магазину може коливатися в дуже великих межах, часто це залежить не від якості та обсягу виконуваних робіт, а від іміджу та цінової політики веб-студії.

Flat design style modern vector illustration concept of programmer or coder workflow for website coding and html programming of web application. Isolated on stylish colored background.

На що варто звертати увагу при розробці інтернет-магазину і як це впливає на вартість?

Вибір варіанту розробки прямо залежить від завдань, які стоять перед власником бізнесу. Також, коли сайт розробляється вперше, вкрай складно відразу визначити необхідний пакет функціоналу та інструментів. А повне розуміння може прийти вже через деякий час, після запуску магазину.

Часто власники бізнесу орієнтуються на великі популярні інтернет-магазини, і, напевно, частий запит до веб-студії, це хочу, щоб у мене був сайт схожий на «відомий і розкручений інтернет-магазин». І кожний має на увазі під цим своє. Комусь подобається дизайн, комусь подача інформації, доступність різних знижок, комплектів, подарунків, комусь просто імпонує популярний ресурс і його продажі. Але в 90% випадків подібний функціонал не потрібен починаючому інтернет-магазину, так як він не надає і половини сервісів, які є у «розкрученого магазину». А вартість розробки всіх фішок, які є на таких сайтах, може бути дуже високою. Також не варто забувати, що успіх популярних магазинів багато в чому зобов’язаний рекламі і постійним маркетинговим заходам, які проводяться вже не один рік.

Етапи створення інтернет-магазину

Розглянемо базові складові інтернет-магазину, з яких складається його вартість і на які обов’язково потрібно звернути увагу, починаючи розробку:

  1. Розробка прототипу і дизайну. Якщо все робити за правилами, то спочатку вивчаються сайти конкурентів, цільова аудиторія і з участю маркетолога складається прототип сайту. Розташування блоків робиться таким чином, щоб максимально зацікавити покупця і утримати його увагу. Далі малюється дизайн або візуалізація того, як саме має виглядати ваш сайт. Розробляється окремим фахівцем, дизайнером. Враховує всі побажання замовника. Тут враховуються ваш стиль і колірні рішення. На даному етапі створюється зовнішній вигляд сайту трьох основних форматів: десктоп, планшет і мобільні девайси. Тобто на виході, ви отримуєте детальні макети всіх сторінок сайту в трьох дозволах.
  2. Верстка – перенесення макетів намальованого дизайну на сайт. Іншими словами, оформлення зовнішнього вигляду сайту, перенесення з макету колірних рішень, створення інтерактивних елементів і т. ін. Досить трудомістка робота, що вимагає великої уваги до дрібниць. Також у верстку входить завдання по створенню адаптивності під різні пристрої.
  3. Програмна частина – це функціонал, який дозволяє сайту правильно працювати. Оформляти замовлення, застосовувати знижки, порівнювати і додавати в обране товари, можливість здійснити оплату онлайн і багато іншого.
  4. Далі для запуску інтернет-магазину вам знадобиться хостинг і домен. Хостинг – це сервер, де будуть лежати всі файли вашого сайту. Домен – ім’я сайту, які ви вводите в браузері, його можна вибрати і купити в спеціальних сервісах, або разом з хостингом.
  5. Встановлення й налаштування сайту на хостингу – перенесення сайту на місце постійного знаходження. Звичайно процес розробки ведеться на серверах веб-студії і такий сайт не бачать пошукові системи до моменту його завершення. Потім його переносять і налаштовують на хостингу, після чого починається індексація і повноцінне життя інтернет-магазину.
  6. Наповнення – вже не відноситься до розробки і здійснюється власником інтернет-магазину. Сюди входить весь контент, товари, картинки, відео та інші дані. Однак його можна автоматизувати, маючи спеціальні функції в адмінпанелі сайту. Якщо товарів більше декількох сотень, то ручне наповнення не доцільне і оптимально використовувати імпорт товарів з файлу постачальника.
  7. Просування сайту – або маркетингові заходи, спрямовані на залучення відвідувачів і збільшення популярності ресурсу. Часто на етапі розробки, ці складові не беруться на облік, що призводить до необхідності потім робити багато доробок, а часом кардинально міняти деякий функціонал сайту.

Деякі розділи SEO-оптимізації безпосередньо впливають на код сайту, тому краще про неї подумати заздалегідь, перед розробкою.

Варто зазначити, що найкраще розробляти сайт, який можна потім доопрацьовувати. Так завжди в процесі роботи інтернет ресурсу, у вас будуть виникати нові потреби і якщо ваш сайт не підтримує доробок, чи створений на специфічній CMS або самописний, то буде важко знайти розробників на його доопрацювання.

Вибираючи розробника і CMS, необхідно спочатку відповісти на питання, навіщо я роблю інтернет-магазин, які ставлю перед собою цілі?

Створення інтернет-магазину для нового бізнесу

Ви створюєте інтернет-магазин вперше, це ваші перші кроки в онлайн продажах. Тестування бізнес ідеї (ви плануєте продавати товар вперше).

В такому випадку ми не радимо відразу робити великі фінансові вкладення в розробку. Для вирішення таких завдань підійдуть будь-які безкоштовні рішення створення інтернет-магазину, яких достатньо можна знайти в інтернеті.

Безкоштовні рішення містять у собі базові інструменти, які необхідні для інтернет-магазину. Категорії, товари, кошик, способи доставки та оплати. Часто цим функціонал обмежується. Але для старту і тестування ідей, цього цілком достатньо.

Використавши їх, ви зможете зрозуміти, на скільки цікаві ваші товари покупцям, на підставі аналізу взаємодії з вашим магазином, визначити яких елементів не вистачає для поліпшення юзабіліті. А також у процесі роботи з інтернет-магазином, вам стане очевидно, який функціонал вам дійсно потрібний, а який ні.

Однак, краще вибирати CMS в якій є максимальний набір вбудованих інструментів, інакше безкоштовна розробка може перейти в розряд дуже навіть платних і витративши багато часу і зусиль, вам так і не вдасться отримати ефект від створеного інтернет магазину.

Якими основними базовими інструментами повинна володіти безкоштовна CMS для інтернет-магазину:

 

  • Необмежена кількість категорій товарів;
  • Можливість задавати характеристики товарів і використовувати їх надалі в фільтрах;
  • ЧПУ адреси сторінок сайту, товарів, категорій і фільтрів;
  • Можливість прописувати мета дані для категорій товарів;
  • Оповіщення про оформлені замовлення клієнтів і адміністраторів сайту;
  • Багатомовність;
  • Можливість використовувати різні валюти на сайті;
  • Можливість задавати знижки товарів і створювати акції (купони);
  • Наявність блогу;
  • xml – який формується автоматично;
  • Особистий кабінет користувача;
  • Вже вбудовані способи оплати і доставки, з можливість додавати і прибирати;
  • Оформлення замовлення на одній сторінці;
  • Можливість редагувати через адмінку всі службові слова, заголовки і контакти в шапці, футері;
  • Імпорт/експорт.

Це можуть бути як хмарні рішення, так і базові версії різних CMS.

У разі використання такої CMS, ваші грошові витрати зведуться до придбання хостингу, домену та налаштування сайту. А також наповнення сайту контентом і залучення відвідувачів на сайт.

Бюджет: до 3000 грн., терміни: 1-3 дня на розробку інтернет-магазину Житомир

Розробка бюджетного інтернет-магазину

У вас є оффлайн представництво, постійні покупці, своя система обліку і ви хочете вийти в online, розширити територіальне охоплення і залучити нових покупців.

У цьому випадку більш доцільним купувати коробкове рішення з вже продуманим набором інструментів.

Розробники коробкових рішень постійно покращують свої CMS на підставі отриманого досвіду використання юзерами. Часто розробники співпрацюють з маркетологами і SEO-фахівцями, доповнюючи свої CMS різними корисними рішеннями.

Такі рішення зазвичай мають доступну вартість і мають підтримку з боку розробників.

Принцип встановлення, завантаження дистрибутива з сайту розробника і встановлення на свій хостинг. Зазвичай, це тестові 30 днів і далі придбання ліцензії. Також є хмарні рішення, з абонентською платою за місяць.

В якості дизайну для таких сайтів найчастіше використовуються готові шаблони, що не вимагає особливих капіталовкладень і виглядає привабливо.

Який функціонал крім базового бажаний в таких CMS:

  • Зворотний дзвінок;
  • Списки порівняння і уподобання;
  • Можливість задавати шаблони мета даних для товарів;
  • Можливість підключати користувальницькі скрипти, наприклад, код Google Analytics, ремаркетинг, online-консультант;
  • Мікророзмітка товарів, хлібних крихт, для соціальних мереж;
  • Можливість додавати рекомендовані товари до товарів і статей у блозі;
  • Можливість оптимізувати фільтри;
  • Передзамовлення товарів;
  • Промозображення на товари;
  • Вивантаження xml файлу.

Бюджет: 8000 – 14000 грн, терміни: 3-7 днів

Створення інтернет-магазину з заданим функціоналом

Ви вже маєте досвід в онлайн продажах і хочете вдосконалити свій інтернет магазин. У вас є чітке розуміння необхідного функціоналу. Але ви не хочете витрачатися на розробку індивідуального дизайну або у вас обмежений бюджет.

Підійдуть варіанти на шаблонних рішеннях, з доопрацюванням функціоналу.

Це варіант розробки, що найбільш часто зустрічається. У такому разі за основу беруть CMS і доробляю до неї необхідний функціонал. Чому це зручно і не так дорого, як розробка з нуля? В CMS є вже певний функціонал, можуть бути навіть платні додатки, які можна встановити за 5 хвилин і все запрацює. А якщо готових рішень немає, тоді доробити потрібний функціонал можна грунтуючись на вже існуючому, а не винаходячи все з нуля.

При такому методі розробки можна робити зміни і в дизайні. Наприклад, однією з найбільш частих доробок, є зміна зовнішнього виду основного меню-каталогу, вивід категорій і підкатегорій на головну сторінку або зміни в картці товару. До вищепереліченого, ще й всі програмні доробки, які з’являться на сайті, потрібно привести у відповідність з дизайном сайту.

Шаблони можна міняти без зусиль, купуючи теми для встановленої у вас CMS.

Якщо ви зовсім не уявляєте, який саме зовнішній вигляд сайту ви хочете бачити або вам не підходять теми до існуючої CMS, то ви можете знайти будь-який шаблон в інтернеті, наприклад, на TemplateMonster і взяти його за основу для вашого сайту. У цьому випадку ви не будете платити за дизайн, тільки за верстку.

Ось приклад функціоналу, який можна допрацьовувати, і він не є стандартним:

  • Автоматичне оновлення наявності та цін товарів від постачальників через файл або безпосередньо з сайту;
  • Оповіщення покупців через смс повідомленнями про замовлення, зміну статусу замовлення та ін.;
  • Додавання оптових цін, при купівлі від певної кількості одиниць товару;
  • Свої ціни для покупців, які зареєстровані і у них є своя знижка;
  • Розподіл замовлень між менеджерами;
  • Бонусна програма для користувачів;
  • Додавання до товарів 2-х значень для варіанту (наприклад, колір, розмір);
  • Призначати кольори товарів і виводити їх у фільтр.

І багато інших варіантів, все залежить від того що саме ви хочете реалізувати в вашому інтернет-магазині.

Бюджет: 2400 – 4800 грн, терміни: 1-2 місяці

Індивідуальна розробка інтернет-магазину

Ви вже досконало вивчили поведінку ваших клієнтів, і точно знаєте, що їм потрібно. У вас є свій бренд і корпоративний стиль, ви хочете унікальний інтернет магазин Житомир з набором не тривіального функціоналу, саме під ваші потреби (це може бути калькулятор виробів, підбір товару та інші специфічні програмні розробки)

Якщо у вас такі завдання, то вам необхідний повний цикл розробки. З прототипом, дизайном і докладним складанням технічного завдання. Технічне завдання – дуже важлива складова і чим детальніше ви опишите, що в підсумку повинно вийти, тим більше очікуваний результат отримаєте.

В цьому випадку не пройде схема, давайте зробимо приблизно ось так. Це має бути не поверхневий опис, а дуже детальне, як все має працювати і що в результаті має вийти. На першому етапі створюється прототип і малюється дизайн, в якому відпрацьовується кожен елемент на сторінці, його положення, колір при різних взаємодіях з ним.

Така розробка вимагає високої кваліфікації виконавців та спеціаліста від замовника, який буде взаємодіяти з командою розробників протягом всього процесу.

Бюджет: від 6000 грн і вище, терміни: 2-6 місяців

4 Лайфхаки по роботі з веб-студією

  1. Найкраще співпрацювати зі студією, у якої є свої розробники. Дуже часто веб-студія є посередником між розробниками і клієнтом, а це значить, що якщо виникнуть якісь питання в процесі розробки, і посередник не знайде спільної мови з програмістами або, наприклад, зовсім не знайде потрібного розробника, то ви ризикуєте залишитися без грошей і без готового сайту. Або отримаєте свій сайт, але не в тому вигляді, в якому очікувалося. Уточнюйте це питання на стадії переговорів.
  2. Намагайтеся писати і затверджувати з розробником технічне завдання. Хоча б просто написане в листі, або месенджері, щоб потім не виникало суперечок на рахунок поставлених завдань, обсягу їх виконання. Намагайтеся відразу обумовити все, що ви очікуєте від виконавців.
  3. Активно брати участь у процесі, перевіряти кожен етап, щоб як можна раніше визначити, якщо розробник рухається не в тому напрямку. Попереджаючи ситуацію, ми все зробили, а виявилося, що це зовсім не те, що очікувалося.
  4. Коли вам здають роботу, просто необхідно відразу все перевірити і виявити все, що вас не влаштовує. Так як через місяць або два, вже ніхто не буде повертатися до вашого сайту і безкоштовно усувати виниклі проблеми.

Підсумки:

  • Вартість розробки сайту може бути від 100$ і обчислюватися тисячами доларів, все залежить від цілей, які стоять перед інтернет-магазином і бізнесом в цілому;
  • Немає рішень, що підходять всім.Тому вибираючи розробника, орієнтуйтеся на завдання, які перед вами стоять;
  • Завжди передбачайте можливість подальших доробок існуючого сайту;
  • Дизайн сайту – можна міняти, не змінюючи при цьому основи і функціоналу;
  • Не упускайте з виду такі моменти як наповнення і просування інтернет магазину. На початковому етапі ці моменти, можуть бути не очевидні.  Але в процесі роботи актуальність асортименту і залучення покупців, мають величезне значення;
  • Якщо ваш сайт створений на CMS, бажано мати прямий зв’язок з розробником платформи, це полегшить вирішення багатьох питань, що виникають в процесі роботи.