Інтернет комерція на сьогоднішній день користується великим попитом — це в рівній мірі відноситься як до покупців, так і до компаній, що займаються продажами. Однією з найбільш затребуваних груп товарів сьогодні по праву можна назвати автозапчастини. Буквально щодня на ринку автозапчастин покупки здійснюються на мільйони доларів, тому розвиваючи власний інтернет-бізнес в цьому секторі, можна розраховувати на стабільний прибуток і процвітання.

Щоб розраховувати на позитивні результати діяльності інтернет-магазину Київ, необхідно ретельно підійти до його створення, наповнення та просування. В рамках даної статті ми звернемо увагу на покрокову інструкцію, як відкрити інтернет магазин автозапчастин.

Затребуваність запчастин на ринку

Щоб відкрити свій сайт, який буде спеціалізуватися на продажі автозапчастин, спочатку варто уважно вивчити і проаналізувати нішу — визначивши її особливості, треба правильно розробити бізнес-план і втілити його в життя. На дорогах країн пострадянського простору сьогодні спостерігається стрімке збільшення автомобілів — деякі люди купують їх у своїй країні, інші імпортують з-за кордону. Статистика свідчить про те, що кількість вживаних автомобілів, які отримуються сьогодні, істотно перевищує продаж нових машин. Приміром, у грудні 2018 року в Україну тільки завезено з інших країн було 22000 б/в легкових автомобілів. У 2019 році дана тенденція збереглася.

Настільки велика кількість б/в автомобілів пояснює зростання попиту на запчастини до них. Специфіка ринку полягає в тому, що автовласник, який набуває вже вживану машину, емоційно готовий до того, що буде необхідно займатися її ремонтом. Сьогодні автозапчастини продаються, як у стаціонарних магазинах, так і через інтернет. Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи буде ця ніша затребуваною — можна піти на ринок автозапчастин і переконатися, яке велике число людей буквально щодня купують товар на великі суми.

Працюючи в секторі продажу автозапчастин, можна розраховувати на позитивні результати з таких причин:

 1. Завжди є попит.
 2. Досить великий вибір постачальників.
 3. Можна реалізовувати автозапчастини для різних категорій автомобілів: для іномарок, для вантажних, легкових машин і т. ін.

Цільова аудиторія ІМ автозапчастин

Як видно з наведеної діаграми, продаж автозапчастин відноситься до лідерів інтернет торгівлі. Причини цього досить прогнозовані. По мірі експлуатації автомобіля, його вузли і запчастини зношуються, тому потребують заміни. Звичайно, на перший погляд, може здатися, що цільовою аудиторією для інтернет-магазину, що спеціалізується на продажі автозапчастин, є всі автовласники. Однак, щоб досягти найкращих результатів просування і продажів, рекомендується звузити або розділити цільову аудиторію на більш вузькі групи покупців. Приміром, цільовою аудиторією можуть бути:

 • Люди, які вперше придбали автомобіль.
 • Компанії, в автопарку яких є кілька або навіть багато машин.
 • Власники спортивних автокарів.
 • Люди/організації, які працюють з вантажними автомобілями або фурами.

У питанні визначення цільової аудиторії, варто пам’ятати про наступне правило: чим більш вузькою вона буде, тим більше можливостей зробити пропозицію цікавою для потенційного покупця. Від визначення цільової аудиторії для інтернет-магазину залежить багато чого: відповідний дизайн сайту, асортимент, контент, спосіб просування і багато іншого. Основне завдання власників бізнесу полягає в тому, щоб зробити пропозицію свого інтернет-магазину максимально цікавою для покупців.

Природно, що теоретично стати клієнтом інтернет-магазину з продажу автозапчастин може абсолютно кожна людина, яка має машину: й 18-річна студентка, і бабуся-пенсіонерка, якій діти подарували авто. Але, практика показує, що найчастіше автозапчастини вибирають і купують саме чоловіки — це варто брати до уваги, працюючи зі своєю цільовою аудиторією.

Правильне УТП

УТП — унікальна торгова пропозиція. Метою УТП є показати, чим ваша пропозиція вигідна для покупця і чому варто зупинити вибір саме на цій товарній позиції. Щоб УТП досягло своєї мети, добре щоб у неї поєднувалися візуальні образи та текстовий посил. Не варто використовувати виключно гасла — намагайтеся підтверджувати фактами. Розглянемо кілька прикладів:

 • Замість того, щоб говорити «Ми пропонуємо якісні автозапчастини», краще написати: «Оригінальні автозапчастини від виробника».

 • Замість того, щоб говорити «Автозапчастини для більшості марок автомобілів», вкажіть, з якими виробниками ви працюйте або використовуйте картинку з їх логотипами.

 • Пропонуючи певні моторні масла, не просто використовуйте їх перелік, а допоможіть клієнту визначитися з вибором. Зробити це знову ж таки можна завдяки добре продуманому УТП.

Як організувати склад та доставку

Одним з першочергових завдань інтернет-магазину Київ з продажу автозапчастин є гарантія максимально швидкого виконання замовлення. Обслуговування замовлень має відбуватися максимально оперативно, у випадку з автомобільними запчастинами — це особливо важливо. В більшості своїй, покупці замовляють запчастини в інтернет-магазині у тому випадку, якщо їх автомобіль зламався і вийшов з ладу. Беручи це до уваги, необхідно розробити таку схему взаємодії з клієнтами, при якій можна досягти максимально оперативної роботи. Досвід десятків успішних інтернет-магазинів, які спеціалізуються на продажах автозапчастин, показує, що в даному питанні можна використати дві схеми роботи:

 • Самостійний бізнес.
 • Робота по франшизі.

Прийнявши рішення працювати самостійно, потрібно ретельно спланувати питання прийому замовлень і доставки товару. Одним з варіантів є наявність складу або навіть декількох складів у різних містах країни. В такому випадку, прийнявши замовлення від клієнта, можна оперативно відправити йому замовлення. В інших випадках інтернет-магазини, які не мають свого складу, –  вони вже готове замовлення передають постачальнику, а той займається оформленням і відправкою.

Іншою поширеною формою роботи є франшиза. По своїй суті, франшиза являє собою оренду бізнесу. При такому підході до роботи, вам буде потрібно наявність тільки власного сайту. Уклавши договір франшизи з великою компанією з продажу автозапчастин, ви зможете користуватися всіма її інструментами. В залежності від умов договору, при франшизі, не вимагається мати власний відділ продажів, склад і службу доставки, а використовувати потужності компанії-компаньйона. Звичайно, за такі послуги потрібно платити — як правило, умовою франшизи є певний відсоток від обороту і прибутку від продажів.

Як вибрати постачальників

Питання вибору постачальників для інтернет-магазину має одне з першорядних значень. Від того, з ким ви будете співпрацювати, безпосередньо залежить якість товарів, цінова політика та інші вигоди, які ви зможете пропонувати своїм клієнтам. Таким чином, щоб розраховувати на процвітання інтернет-магазину, критично важливо знайти надійних постачальників автозапчастин, які будуть пропонувати максимально вигідні умови співпраці. Найбільш популярними варіантами вирішення цього питання є: співпраця з оптовими постачальниками або офіційними дилерами. У кожному з варіантів є свої особливості та нюанси, звернемо увагу на деякі з них:

 • Оптові постачальники. Перевагою роботи з ними є наявність в одному місці більшості з затребуваних товарних позицій автозапчастин і аксесуарів, а також їх невисока вартість. Це дозволяє власникам інтернет-магазину робити хорошу націнку, при цьому, пропонуючи своїм клієнтам вигідні ціни. Працюючи з оптовими постачальниками автозапчастин, потрібно бути особливо уважними до їх якості, тому що сьогодні на ринку пропонується багато низькоякісних підробок. А якщо ви будете пропонувати своїм клієнтам низькоякісні запчастини, можна відразу ж завоювати погану репутацію, що дуже негативно позначиться на розвитку бізнесу.
 • Офіційні дилери. Працюючи з офіційними дилерами, ви не зможете пропонувати клієнтам такі вигідні ціни, як у випадку з оптовими постачальниками. Але безперечною перевагою оригінальних автозапчастин є їх висока якість. Беручи до уваги, що сьогодні існує безліч вельми дорогих автомобілів (які також схильні до поломок), їх власники не економлять на автозапчастинах, а прагнуть купувати якісні та оригінальні.

Набір співробітників

У деяких випадках, як ми згадували вище, інтернет-магазин може працювати і зовсім без співробітників — тоді замовлення переадресовуються на іншу компанію. Але, в більшості своїй, для повноцінної роботи інтернет-магазину знадобиться професійний персонал. Найбільш затребуваними і важливими для роботи в інтернет-маркетингу спеціальностями є наступні:

 • Програмісти.
 • Продавці-консультанти.
 • Менеджери по закупівлям.
 • Вантажники.

Природно, що праця працівників без відповідних знань і досвіду оплачується нижче. Але заощадити на низькокваліфікованому персоналі навряд-чи вийде. Справа в тому, що для роботи і процвітання інтернет-магазину потрібні досвід і навички. Тому, вибираючи співробітників, буде правильним думати не стільки про економію, скільки про те, чи зможе даний здобувач повною мірою справлятися з покладеними на нього зобов’язаннями, а також — чи достатньо у людини знань і досвіду для виконання певних обов’язків.

Етапи створення інтернет-магазину запчастин

Розмірковуючи про те, як відкрити магазин автозапчастин з нуля, людина або компанія зіткнуться з необхідністю розробити сайт інтернет-магазину під ключ. Покрокова інструкція, як створити сайт з нуля, може містити наступні пункти:

 • Скласти правильну структуру сайту.
 • Вибрати відповідну платформу для власного ресурсу.
 • Який функціонал розмістити в інтернет-магазині.
 • Як організувати просування власного сайту.

Складання структури

Розробку інтернет магазину Київ запчастин варто починати з того, щоб спільно з розробниками-програмістами продумати правильну структуру сайту. Структура необхідна для того, щоб кожен з елементів сайту був на своєму місці. Крім головної сторінки, структуру інтернет-магазину повинні входити такі розділи:

 • Каталог товарів. Автозапчастини можна розділити за категоріями: кузовні, ходова, трансмісія, моторні і пр. Щоб клієнтам було легко знайти необхідну для них запчастину, розділіть їх в каталозі за відповідними категоріями.
 • Фільтр. Фільтрація товарів працює дуже добре — продумайте фільтри таким чином, щоб допомогти покупцеві знайти необхідну запчастину на вітчизняний або іноземний автомобіль.
 • Пошук. У випадку з продажем автозапчастин, добре працює пошук за ВІН кодом. Завдяки йому, відвідувач максимально швидко зможе знайти необхідний товар.
 • Службові сторінки. У структурі сайту повинні обов’язково бути сторінки, які виконують службову роль. До таких сторінок відносяться: «Про нас», «Доставка та оплата», «Контакти», «Блог» та ін.

Переваги CMS для магазину запчастин

Сьогодні сайти для інтернет-магазинів створюються на різних платформах, серед них конструктори і самописні сайти. Однак, досвід тисяч власників інтернет-магазинів показує, що правильно підібрана CMS відкриває максимум можливостей для роботи і просування сайту. Наведемо приклади:

Створення інтернет-магазину автозапчастин на CMS OpenCart

OpenCart представляє собою безкоштовну систему управління, що спочатку зумовлює наявність в ній певної кількості помилок. Плюсом даної cms є зручна адміністративна частина, також до неї є керівництво і було написано безліч розширень. Вартість розробки магазину на цій cms обійдеться вам в середньому в 28000 грн.

Розробка інтернет-магазину автозапчастин на 1С – Бітрікс

Найбільшим недоліком створення інтернет – магазину на цій cms є висока вартість проекту. Так розробка стандартного шаблону інтернет-магазину автозапчастин обійдеться вам від 80000 до 200000 грн. Мінусом цієї системи управління є також непродумана і важка система адміністрування. А плюсом є багатофункціональність цієї системи, а також практично повна відсутність недоробок і глюків.

CMS : content management system

Основні елементи інтернет-магазину

Щоб інтернет-магазин Київ повною мірою виконував своє призначення, він обов’язково повинен містити набір основних елементів, звернемо увагу на основні з них:

 • Особистий кабінет — це потужний інструмент, що дозволяє взаємодіяти з клієнтами. Завдяки наявності на сайті особистого кабінету покупця, вам буде значно простіше взаємодіяти зі своїми клієнтами. Скориставшись можливостями особистого кабінету, можна аналізувати попит і потреби своїх клієнтів окремо, що дозволить пропонувати їм індивідуальні акції. Крім того, маючи на сайті особистий кабінет, покупець буде більше довіряти інтернет-магазину і це може спонукати його до замовлення товару саме у вас.
 • Товарні рекомендації — їхнє завдання полягає в тому, щоб допомагати покупцям визначитися з вибором. До товарних рекомендацій слід ставитися не просто як до контенту, а як до можливості надати дійсно професійну консультацію.
 • Дизайн — ви не можете контактувати особисто з відвідувачами сайту, замість цього робить його дизайн. Постарайтеся, щоб вигляд сайту вселяв довіру. Наприклад, якщо ви пропонуєте фірмові запчастини, постарайтеся, щоб дизайн сайту перегукувався з дизайном сайту виробника.

 • Контент — один з ключових елементів сайту. Під контентом мається на увазі текст, відео та ілюстрації. Щоб контент працював максимально ефективно, він обов’язково повинен бути унікальним, експертним, СЕО-оптимізованим.
 • Форма зворотного зв’язку — покликана допомогти відвідувачеві сайту вирішити можливі труднощі та оформити замовлення. Існують різні варіанти реалізації на сайті форми зворотного зв’язку: чат, електронна пошта, Телеграм, Вайбер та ін. Постарайтеся втілити на сайті максимальний вибір варіантів зворотного зв’язку, щоб зробити для відвідувачів контакт з вам найбільш простим.
 • Відгуки — головним їх призначенням є викликати довіру до вашої компанії, тому обов’язково передбачте на сайті наявність відгуків. Як же їх отримати — варто спонукати своїх клієнтів залишати відгуки. Наприклад, можна за відгук пропонувати невелику знижку. Пам’ятайте, що відгуки не завжди можуть бути позитивними, тому було б добре, перед їх публікацією, використовувати модерацію.

Просування і подальший розвиток

Варто бути реалістом і розуміти, що одна лише наявність якісного інтернет магазину ще не гарантує, що у вас буде багато відвідувачів і клієнтів. Щоб чоловік став покупцем, він повинен знайти серед тисяч конкурентів в інтернеті саме ваш сайт. Щоб досягти цього, існують різні прийоми просування в інтернеті.

Будучи реалістами, варто сказати, що просування нового сайту — досить трудомісткий процес, що вимагає зусиль, знань і інвестицій. Існують різні інструменти просування — щоб досягти максимально позитивних результатів, варто використовувати комплексний підхід, що поєднує різні підходи до просування Обговоримо деякі з способів виведення сайту в ТОП, а саме:

 • SEO-просування.
 • Контекстна, банерна, таргетована реклама.
 • Реклама у блогерів.
 • Власний блог.
 • Нові фішки.

За оцінками фахівців інтернет-маркетингу, саме СЕО-просування сайту дозволяє розраховувати на максимально тривалий ефект і мінімальну ціну одного клієнта. SEO включає в себе комплекс заходів, покликаних зробити сайт зручним для відвідувачів і правильним з точки зору пошукових систем. Щоб СЕО принесло результати, необхідні інвестиції, роботою повинні займатися професіонали і час для виходу в ТОП може знадобитися від 2 до 6 місяців.

Іншим варіантом просування є реклама. Існують різні її види. Контекстна реклама дозволяє досягти цільової аудиторії максимально швидко, так як вона відображається в залежності від пошукових запитів клієнта. Банерна реклама — можливість звернути увагу на свої переваги, але, щоб вона була ефективною — потрібна якісна робота дизайнера і розміщення банерів на сайтах з високим трафіком, що також досить дорого коштує. Таргетована реклама має гнучку систему налаштування і коштує досить недорого, але її недолік полягає в тому, що така реклама досягає лише обмеженого кола користувачів соціальної мережі.

Сьогодні багато людей люблять читати блоги — це відмінна можливість рекламуватися в них. У Інеті існує чимало автомобільних блогерів: можна домовитися з ними про рекламу вашого інтернет-магазину. Але, якщо дивитися вперед і працювати на перспективу, вже зараз варто зайнятися створенням і наповненням власного блогу — розміщуючи в ньому корисний тематичний контент, ви зможете залучити клієнтів і завоювати їх довіру.

До передових методів просування на сьогоднішній день можна віднести відео. Знімаючи корисні ролики і розміщувати їх на популярних відеохостингах. Відео можна розміщувати, як на власному каналі, так і купувати рекламу в популярних відеоблогерів. Особливо ефективно працює реклама на тематичних каналах. Наприклад, ви можете знайти канали, присвячені ремонту автомобілів і домовитися з їх власниками про співпрацю.

 

Висновки

Можна однозначно стверджувати, що продаж автозапчастин в інтернеті — перспективний бізнес. Щоб розраховувати на позитивні результати, необхідно:

 • Ретельно проаналізувати нішу і вибрати оптимальний напрямок розвитку.
 • Вирішити питання з асортиментом запчастин, постачальниками, формою роботи і персоналом.
 • Створити і наповнити сайт.
 • Вибрати ефективні методи просування і реалізувати їх.