Пісочниця

«Пісочниця» – це фільтр, який накладається на молоді сайти пошуковими системами. Дія цього фільтра в Google і Яндекс проявляється по-різному.

Пісочниця Яндекс

Пісочниця ЯндексУ пісочницю Яндекс потрапляють молоді сайти, які привертають увагу пошукача занадто агресивною стратегією просування сайтів. Існування «пісочниці» спростовується, але і не підтверджується представниками Яндекс.

Деякі експерти вважають, що під цей фільтр потрапляють ресурси низької якості, які не відповідають поданням пошукової системи про якісні сайти і які порушують правила зовнішньої оптимізації.

У пісочницю Яндекс потрапляють і ті молоді сайти, для просування яких використовуються зовнішні посилання низької якості. Вважається, що характерною ознакою потрапляння сайту під цей фільтр є істотне зниження його позицій в пошуковій видачі в порівнянні з позиціями, які сайт займав на момент його появи, або ж індексування виключно головної сторінки сайту.

Офіційних коментарів від Яндекса з приводу пісочниці немає, і це накладає свої особливості при просуванні і оптимізації під Яндекс. Існують випадки, коли потрапляння сайту в пісочницю і зовсім не має ніякого пояснення.

Пісочниця Google

Дії пісочниці Google більш зрозумілі і з’ясовні. Більш чітко виявляються і ознаки потрапляння в пісочницю Google. Проіндексовані сторінки, що знаходиться під фільтром сайту, хоч і потрапляють в кеш пошукової системи, але в пошуковій видачі вони не зустрічаються або зустрічаються дуже рідко і тільки на сильно занижених позиціях.

Пісочниця GoogleЦе відбувається навіть тоді, коли в пошуковому рядку набираються характерні для сайту ключові фрази. Те ж саме спостерігається при наборі в пошуковому рядку адреси сайту.

Вивід  сайту з пісочниці

Виведення  сайту з-під фільтра Яндекс передбачає роботу з ресурсом – його наповнення корисним і якісним контентом, виконання внутрішньої оптимізації і усунення помилок верстки, а також роботу над зовнішніми посиланнями – нарощування маси з трастових ресурсів.

В окремих випадках для того, щоб сайт вийшов з пісочниці Яндекс, можна нічого не робити – потрібно просто почекати деякий час.

Виведення сайту з-під фільтра – процес досить тривалий і може зайняти від півроку до року. В окремих випадках деякі сторінки можуть вийти з пісочниці Google через 2-4 місяці.