Рівень вкладеності

Рівень вкладеностіРівень вкладеності (РВ) – це положення тієї чи іншої сторінки сайту по відношенню до головної сторінки, яке виражається цілими числами від 1 і більше. Для визначення рівня вкладеності структура інтернет-ресурсу розглядається як дерево, стовбур якої – головна сторінка з РВ, рівним 1, а гілки – дочірні сторінки з РВ = 2 і більше. Чим далі другорядна сторінка від головної, тим більше рівень вкладеності. У деяких випадках РВ визначається кількістю кліків, які робить відвідувач сайту, щоб потрапити на потрібну йому сторінку.

 

Рівень вкладеності і SEO

Рівень вкладеності потрібно обов’язково враховувати при виконанні пошукової оптимізації та просуванні web сайту. Він показує, наскільки складно користувачеві пройти шлях від головної сторінки до сторінки з потрібною йому інформацією. Відомо, що зі збільшенням рівня вкладеності значимість сторінок для пошукових систем зменшується.

Наприклад, головна сторінка будь-якого сайту має РВ, який дорівнює 1 – це кореневої рівень, тобто сторінка, що має найбільшу вагу. Всі сторінки, які доступні по одному кліку з головною, тобто сторінки, посилання на які є на головній сторінці, мають другий рівень складності і середню значимість. Рівень вкладеності, рівний 3, матимуть ті сторінки, посилання на які будуть розміщені тільки (!) на сторінках з РВ, рівним 2. Їх значимість буде менше значущості сторінок з РВ, рівним 2 і більше сторінок з РВ, рівним 4.

Рівень вкладеностіРівень вкладеності визначається довжиною шляху до потрібної сторінки, який потрібно пройти тільки з головної сторінки, а не з точки входу, яка може мати будь-який РВ. Якщо сторінка проіндексована пошуковим роботом з РВ = 2, цей показник вже не зміниться навіть в тому випадку, якщо сайт хоче сторінки з РВ = 4, що посилаються на неї.

Рівень вкладеності і пошукова оптимізація

Якісна пошукова оптимізація сайту вимагає ретельного опрацювання його структури. Оптимізатор повинен контролювати рівень вкладеності і уникати надмірно складної структури. Це позитивний момент, оскільки пошукові системи змушують веб-майстрів створювати сайти, не тільки корисні, але і зручні для користувачів. Мінімальний рівень вкладеності більшості сторінок дозволяє припустити, що на даному сайті користувач без особливих зусиль може знайти все, що йому потрібно. А ось ті ресурси, на яких потрібна інформація «захована» занадто глибоко, справедливо вважаються незручними для користувачів і не можуть зайняти вигідні місця в пошуковій видачі. Знизити рівень вкладеності допомагає створення карти сайту, на якій можуть бути розміщені посилання на всі або майже всі сторінки ресурсу.