Ідентифікатор сесії

Ідентифікатор сесіїІдентифікатор сесії – параметр, який використовується для ідентифікації користувачів при відвідуванні ними різних інтернет-ресурсів. Він прикріплюється до всіх внутрішніх посиланнях на сторінках, робиться це в автоматичному режимі.

Ідентифікатор являє собою унікальний номер, що додається до URL, який в PHP позначається за замовчуванням як PHPSESSID і зберігається на весь час сесії. Він дає можливість збирати дані про запити відвідувачів сайту, завантажуваних ними файлах і інших даних. Ця інформація може використовуватися для просування сайту методом таргетингу, контекстної реклами та іншими методами.

Ідентифікатори сесії і SEO

Якщо ідентифікатор сесії не передається або передається неправильно, пошуковий робот при заході на сторінку сайту буде кожного разу отримувати новий PHPSESSID і кожен раз індексувати цю сторінку як нову. Зрештою, це призведе до нескінченних повторів індексації та викличе надмірне навантаження на сервер. У такій ситуації постраждає пошукове просування, оскільки пошукова система вирішить, що сайт неякісний і не гідний високих позицій в пошуковій видачі.

Крім цього, пошукова база переповниться дублями, які будуть видалені пошукачем разом з якісними проіндексованими сторінками. Залишаться тільки нові, абсолютно однакові, але які мають різні ідентифікатори сторінки.

Ідентифікатор сесіїУ розпорядженні великих пошукових систем є спеціальні алгоритми, що дозволяють розпізнавати однакові сторінки. Однак повністю сподіватися на пошукових роботів не варто.

Ефективне просування передбачає комплекс різних робіт, в тому числі і роботи з кодом, тому передачу ідентифікатора сесії найкраще налаштовувати відразу. Для цього можна канонізувати URL в мета-теге robots, а можна прописувати спеціальні параметри в настроювальних файлах сервера або в php.ini.