Основа будь-якого проекту – це правильно підібрати запити для сайту (інтернет-магазину). Для росту вашого проекту і буде потрібне семантичне ядро, яке має бути правильно опрацьоване. Саме в цій статті ми покажемо вам приклад по роботі з пошуковими запитами, як аналізувати і як впроваджувати на вашому сайті.

План

  1. Що таке семантичне ядро і навіщо воно потрібне
  2. Як підбирати запити для свого сайту
  3. Як впроваджувати на своєму ресурсі
  4. Як відстежувати успіхи

043

Що таке семантичне ядро і для чого воно потрібне

Почнемо ми з першого пункту. Семантичне ядро – це ключові слова, які описують напрямок вашого ресурсу. Основне завдання – дізнатися запити ваших відвідувачів у пошукових систем, щоб в подальшому використовувати інформацію для оформлення своєї пропозиції в інтернеті.

Наприклад, ви надаєте в Києві чи Москві послуги з ремонту телефонів, ноутбуків. У вас вже напрацьована певна база клієнтів і ви приймаєте рішення, що пора виходити в інтернет. Так ось основними пошуковими системами в РФ є: Google і Яндекс, а в Україні – Google.

Якщо потрібно семантичне ядро під Україну, то Google

98% населення України користується Google, тому на старті намагаються просуватися під цю пошукову систему. У Росії ситуація трохи відрізняється, десь 60% населення користується Яндексом. І перш ніж створювати сайт, вам потрібно буде проаналізувати попит і конкуренцію на ваші послуги в певному регіоні. Останні нововведення від Google – обмеження користуванням сервісом «Планувальник ключових слів», якщо ви не даєте рекламу. Адреса – adwords.google.com/KeywordPlanner.

Звичайно, можна скористатися і іншими сервісами, але він саме дозволяє зрозуміти є попит чи ні по вашому місту.

Якщо звернути увагу на «Групи оголошення», то ви зможете побачити, що шукають користувачі разом з цим запитом. Завдання сервісу – дати можливість рекламуватися в пошуковій системі Google (контекстна реклама), але сео-фахівці стали використовувати цю базу не по-призначенню, а щоб надалі сформувати семантичне ядро для сайту (інтернет-магазину) і ранжуватися в органічній видачі Google.

Як підбирати ключові слова, щоб сформувати семантичне ядро

044Існує кілька варіантів:

  1. Вручну (Планувальник ключових слів від Google, Wordstat від Яндекса)
  2. Використовувати програми (Key Collector – платна, Словоеб – безкоштовна)
  3. Сервіси по підбору ключових слів (Serpstat)

Як зробити семантичне ядро для сайту вручну

Спочатку статті ми показали вам сервіс, яким користуються для вивчення попиту на товари або послуги в інтернеті – Планувальник ключових слів від Google. Адреса – adwords.google.com/KeywordPlanner. (Актуально для України). Його аналогом є – Wordstat від Яндекса. Адреса – wordstat.yandex.ru (актуально для РФ).

Виходячи з підзаголовка, думаємо Ви здогадалися, що потрібно пройти реєстрацію і вже ручками перевіряти потрібні запити. Для України рекомендуємо вивчати попит в першу чергу в пошуковій системі Google, з урахуванням потрібного вам регіону.

Для роботи з Wordstat Yandex потрібно використовувати оператори, щоб не дублювати інформацію, ми зробимо відсилання до першоджерела – yandex.ru/support/direct/efficiency/refine-keywords.xml.

Як зібрати семантичне ядро для сайту (інтернет-магазину) використовуючи спеціальний софт

945Є 2 програми, які ви зможете використовувати для спрощення роботи. Key Collector – платна (вартість 760 грн), Словоеб – безкоштовна. Key Collector доступна за адресою – www.key-collector.ru/price.php, там ви зможете купити програму.

Ось адреса безкоштовної обмеженої версії – seom.info/new/SlovoEB/.

Користуватися ви знову зможете базою Google або Яндекс, але при цьому не забувайте, що якщо у вас немає рекламної кампанії в Google – користуватися нормально не вийде.

Зручність у тому, що якщо ви плануєте використовувати Wordstat Yandex, то не буде проблем з операторами + багато інших фішок, які зможете використовувати в подальшому.

Сервіси по підбору ключових слів (Serpstat)

Кращим рішенням для складання семантичного ядра для сайту (інтернет-магазину) буде використання програми Key Collector і сервісу Serpstat. Давайте познайомимося з сервісом Serpstat і подивимося, як він зможе нам полегшити процес по підбору ключових слів.

Для цього потрібно перейти за адресою – goo.gl/FSuQ1n.

А тепер пояснимо чому. Key Collector інтегрований з великою кількістю сервісів, в тому числі і з Serpstat.

046Для роботи з сервісом, вам потрібно пройти реєстрацію на сайті. На день дають 30 запитів, якщо у вас маленький проект або для ознайомлення, то буде в самий раз.

У кожного тарифного плану свої умови. Для роботи з Key Collector, на жаль, Plan A – не підходить. Ось база даних сервісу по Google. Україна. Будемо сподіватися, що база даних в перспективі продовжити своє розширення.

Цей сервіс ще зручний тим, що дозволяє показати видимість в інтернеті + запити вашого конкурента. Так як у вас буде завдання зібрати максимально широке ядро. І вже тут, крім вашої фантазії, можна буде дізнатися запити конкурента. Детально описано в статті «Аналіз сайту конкурента».

Кластеризація ключових слів або що робити після з семантичним ядром

Після того, як ви зібрали семантичне ядро для вашого сайту, всі ці запити потрібно буде розбити по групах, щоб в майбутньому сформувати посадочні сторінки (кластеризація). На що повинна відповідати сторінка, рекомендуємо прочитати «Тема сайту (тег title), мета тег description і теги h1, h2, h3». Основне завдання посадкової сторінки – надати відповідь!

047

Як зробили ваші конкуренти, ви завжди можете подивитися, але повинні не забувати, що не варто все копіювати поспіль. Тут потрібно виходити в першу чергу із зручності для клієнта. Завжди намагайтеся подивитися з боку (зручно чи ні), що варто додати або прибрати.

Так ось ми робимо очищення від стоп-запитів в програмі Key Collector, а ось вже кластеризацию – KeyAssort. Ви ж можете це зробити в Excel. Якщо дивитися групи запитів в інтернет-магазинах, то в більшості випадків роблять за такою схемою:

Групи товарів-групи по бренду-групи за властивостями-самі товари.

КеиАссорт – кластеризація на підставі видачі пошукової системи (Google або Яндекс)

Для швидкості використовують такий варіант, коли відправляють в Google або Яндекс групу запитів (1000 або 10000 ключових слів). Далі відбувається парсинг ключових слів. Потім на підставі топ-10 ми вивчаємо які саме слова «посаджені» на одну сторінку.

У статті «Як відкрити свій інтернет-магазин», ми рекомендуємо cms moguta, так як вона дозволяє, щоб у ваших фільтрів були свої урл-адреси, заголовки і текст. Це дасть можливість ранжуватися в пошукових системах і залучати на них трафік. Тобто чим ширше буде семантичне ядро і зручніше для вашого клієнта, тим краще для Вас.

Де замовити семантичне ядро (підбір ключових слів) + кластеризацию і за якою ціною

Цена 2000 запитів = 1600 грн (1 запит = 0.8 коп)

048

Як відстежувати успіхи вашого ресурсу

Вище ми писали, що Serpstat показує видимість вашого проекту в інтернеті. І ви таким чином, зможете порівнювати успіхи вашого ресурсу і конкурентів. Крім семантичного ядра, ми вам будемо рекомендувати звернути увагу на ці 2 статті: «Seo оптимізація інтернет-магазину» і «Самостійне просування сайту в пошукових системах». Навіть, якщо ви плануєте надавати послуги, вам все одно підійде інформація, яку зможете використовувати для свого ресурсу.

За самими «смачними» ключовими запитами для Вас, зможете відслідковувати позиції самостійно.