Аналізуючи динаміку середніх заробітних плат по Україні і Росії,  багато хто замислюється про створення свого міні-бізнесу, який би приносив додатковий дохід, а може і основний.

131

А так як багато хто проживають в маленьких містах, то найчастіше вони замислюються про створення свого бізнесу в інтернеті. Так вже склалося, що інтернет дозволяє вести підприємницьку діяльність не тільки на території України і Росії, але вам доступна і будь-яка інша територія, за умови, що ви знаєте мову і володієте капіталом.

Звичайно, простіше відкрити свою справу з нуля в Україні або Росії, ніж «лізти» на інші території: США, ЄС, СНД і т.д. Але тут потрібно дивитися вашу специфіку. А щоб детально у всьому розібратися, нам буде потрібен план по відкриттю своєї справи з нуля. А поки спробуємо поставити кілька запитань, які допоможуть для майбутнього старту

Питання при відкритті своєї справи:

  • З чого почати (проаналізувати);
  • Які потрібні вкладення для старту;
  • Краще вибрати свою справу в інтернеті (онлайн) або зупинитися на виборі в оффлайн;
  • Який регіон вибрати;
  • Стартувати краще з нуля або купити готовий бізнес.

Ось відповіді на ці питання і допоможуть вам рухатися в правильному напрямку і відповісти на ключове питання статті «Як відкрити свою справу з нуля в інтернеті».

З чого почати, щоб відкрити свою справу в інтернеті

На момент публікації статті населення України становить 42642,4 тис осіб. У свою чергу інтернет-аудиторія становить на 1 липня 2018 року -23,2 млн осіб. У Росії – 84 млн осіб.

132Де частка ПК поки займає лідируюче місце, але чітко спостерігається тренд на підвищення частки смартфонів. А це означає, що наш бізнес повинен бути адаптований під клієнтів з ПК і смартфонів!

Онлайн споживачі – це люди, вік яких від 14-34 років. Їх же частка становить понад 50% тих, хто відвідував сайти електронної комерції.

Але будь-якого підприємця повинно хвилювати кілька моментів: які потрібні вкладення на старті, який отримає дохід (прибуток) і купівельна спроможність регіону.

Будь-який бізнес в інтернеті живе за рахунок залучення аудиторії. А вже аудиторія приходить з:

  • Пошукова система (Гугл і Яндекс)
  • Соц.сеті (Вконтакте, Фейсбук, Однокласники та ін)
  • Агрегатори (hotline.ua, market.yandex.ru)
  • Спеціалізовані форуми

Тому і виходить, що ви повинні дізнатися чи є попит в інтернеті на ваш товар (послугу) і якщо є, то яка конкуренція. Тому, рекомендуємо вивчити кілька статей «Як вибрати нішу для інтернет магазину», «Самостійне просування сайту в пошукових системах». Ця інформація вам стати в нагоді, щоб розуміти основи.

Які потрібні вкладення для старту, щоб відкрити свою справу через інтернет

133Після того як ви дізнаєтеся про наявність попиту на ваш товар (послугу), варто буде замислитися про регіон просування і створення свого ресурсу. Найчастіше, щоб повноцінно працювати в інтернеті вам потрібно буде створити свій сайт.

Але в залежності від напрямку і конкуренції є різні варіанти. Для ознайомлення можемо порекомендувати «Як відкрити свій інтернет-магазин», «Як створити інтернет-магазин з нуля», «Просування інтернет-магазину своїми руками в топ-10».

Крім як інтернет-магазинів популярно і надання послуг. Які це будуть послуги, тут вже більше залежить від того, що ви вміє робити добре. Основне завдання – продати себе (портфоліо). Так ось, щоб визначитися з необхідними сумами, вам потрібно буде знати рівень конкуренції + визначити яка кількість людей буде задіяна на старті (копірайтери, seo-фахівець, верстальник-програміст та ін).

Щоб далеко не ходити, багато хто пропонує інтернет-магазини від 400 дол.США і вище, але тут вже треба розуміти за що ви платите і що отримаєте. Тому, рекомендуємо всім ознайомитися з інформацією на сайті, що дозволить заощадити на бюджеті!

Краще вибрати свою справу в інтернеті або зупинитися на виборі в оффлайн

134А може не варто відкривати свою справу в інтернеті, а відкрити свій бізнес в онлайні. Тут уже все залежить від регіону, вашої пропозиції, амбіцій і стартового капіталу. Наприклад, у вас маленьке містечко (населення до 20 т осіб).

Ми впевнені, що інтернетом користуються лише мала частина. Тому, тут можна подумати про суміщення. Пропонувати свій товар (послугу) на певні регіони (якщо є попит) + активно просувати в своєму місті. Але потрібно враховувати ваші фінансові витрати і їх доцільність.

Активно варто замислюватися про сайт, якщо ви орієнтовані на відкритті своєї справи в місті-мільйоннику. Ось ще пару цікавих цифр, які потрібні будуть при прийнятті рішення, якщо у вас буде на старті «пристойний» капітал і цікавий товар (послуга).

Як вибрати регіон для розкрутки

Якщо ви пропонуєте електронний товар (дозволяє заощадити на доставці і отримати моментально після оплати) або послугу (немає бар’єрів, крім мовного), то варто задуматися про вибір перспективного регіону, так як перед вами весь світ.

Але це все актуально за умови, що є попит і конкуренція не зашкалює. Який вибрати регіон і послугу, то тут тільки треба розуміти, де ви хочете працювати і що пропонувати.

Наприклад, якщо вам цікаво пропонувати свій товар для РФ, то вам на допомогу ця стаття «Просування сайту по регіонах РФ».

Стартувати краще з нуля або купити готовий бізнес

Тут все залежить від бажання. Якщо ви любите все піднімати з нуля і готові докладати максимум зусиль (час і гроші), що дозволить в перспективі розібратися в багатьох тонкощах і розмножити вашу справу, то сміливо створюйте з нуля. Вам потрібно буде красивеі  доменне ім’я, що запам’ятовується, + хостинг. Думаємо, що ще стати в нагоді «Аналіз сайту конкурента».