Як вбудувати карту на сайт: покрокова інструкція

Існує безліч способів залучення нової аудиторії для вашого проекту, якщо він пов’язаний з торгівлею в офлайні. Наприклад, розміщення карти для проїзду до вашої торгової точки або до офісу в контактних даних вашого сайту.

Як вбудувати карту на сайт: покрокова інструкція

Від статики до динаміки

Раніше подібні схеми малювали веб-розробники, і подібна робота становила невід’ємну частину послуг в процесі розробки сайту у Львові. При будь-яких змінах в роботі картинку зі схемою доводилося міняти заново. Ні про яку інтерактивность і мови не було – клієнт не мав можливості змінювати масштаб, оцінити можливі маршрути, час проїзду до місця, та й подібні карти не відрізнялися особливою точністю. Створювати карти було трудомістко, а користуватися ними незручно.

Змінити ситуацію вдалося за допомогою Google Maps а також Яндекс.Карти, мають величезні переваги, серед яких варто відзначити:

  • своєчасне оновлення
  • простота використання
  • можливість інтеграції даної схеми з пошуковими системами
  • і все це не вимагає оплати

Як вбудувати карту на сайт: покрокова інструкціяДані особливості забезпечують більшу популярність таких карт в порівнянні з традиційними мальованими схемами проїзду. Слід враховувати важливий фактор: оновлення карт відбувається не кожен день, так як сервіси не можуть миттєво їх правити і всі зміни потребують перевірки. Користувачі можуть повідомляти про неточності карт, або про появу нових об’єктів.

Після перевірки інформації і накопичення значної кількості правок система виробляє апдейт, тобто оновлення бази даних. Так що всі користувачі сервісу можуть долучитися до покращення якості карт. Проста, але геніальна ідея – залучати допомогу клієнтів для поліпшення свого продукту.

Просування проекту за допомогою схеми проїзду

Як вбудувати карту на сайт: покрокова інструкціяПодивимося, які ж переваги ми можемо виграти для просування свого сайту, використовуючи ці інструменти від Гугл і Яндекс. Необхідно відзначити, що пошукові сервіси карт Google і Яндекс мають два абсолютно різних види HTML-коду для вбудовування карти на сайт:

  • Використання простої карти без вказівки організації, придатне тільки для некомерційних цілей і лише для інформації, наприклад, можна вбудувати карту в блог, щоб поділитися з друзями місцем для проведення вечірки, для чого можна просто вказати потрібне місце відміткою і використовувати отриманий код для подальшої вставки. Така карта не прив’язана до решти сервісів пошукача і її створення не складе ніяких труднощів.
  • Використання карти з прив’язкою до конкретної організації необхідно для всіх інтернет-маркетологів, SEO-оптимізаторів і людей, що просувають свій проект в мережі. Так як картографічні сервіси систем Яндекс і Google є невід’ємними частинами величезних пошукових систем, то вони безпосередньо впливають на процес відображення пошукових запитів і надають користувачам інші «бонуси».

Наприклад, навіть в деяких конкурентних нішах не всі користуються цими сервісами, а ви можете скористатися цим, щоб ваша карта потрапила в пошукову видачу. Для отримання від сервісу такої поліпшеної карти необхідно буде також підтвердити правильність зазначеної користувачем інформації за допомогою обраної системи.

Переваги карт з прив’язкою до компанії

Отже, подивимося на результати роботи пошукача на прикладі компаній, що мають прив’язку до Google Maps або «Яндекс.Карти». Кожен картографічний сервіс володіє своїми характерними перевагами. «Яндекс.Карти» розташовуються відразу після спеціально розміщених оголошень «Яндекс.Директ» і, що найцікавіше для нашого сайту, – до звичайної видачі пошукового результату.

Характерною особливістю Google на відміну від «Яндекса» є велика «соціалізація» результатів пошуку, тобто все орієнтоване на користувача. Карта в кутку зафіксована і її буде видно також при скролінгу.

Отже, прив’язка нашого сайту організації до карти забезпечує нам додаткові переваги для пошукового просування і більше число переходів з пошукача на сайт. Причому такий трафік має високу якість, тобто значне число відвідувачів стануть клієнтами.