Стоп-слова і їх значення

s257Стоп-слова – це слова, які ігноруються при індексації сторінок пошуковими системами, не несуть смислового навантаження, замінюються маркерами і негативно впливають на якість текстів, знижуючи їх корисність.

 

Аналіз текстів

Ефективність просування web сайтів багато в чому залежить від якості текстів, отже, і від кількості стоп-слів в цих текстах. Їх повинно бути, як можна менше, проте написати текст, що легко читається і цікавий, без використання стоп-слів неможливо. Адже слова в пропозиціях зв’язуються частинками, вигуками і прийменниками, які як раз і входять в список стоп-слів. Але чим менше їх буде в тексті, тим менше він буде «роздутий», тим менше в ньому буде «води» і тим вищою буде його якість.

Для того, щоб перевірити текст за цими параметрами, існують спеціалізовані сервіси, які виконують аналіз текстів і вираховують кількість або процентний вміст символів, прогалин, унікальних і значущих слів, визначають нудоту документа, знаходять помилки і роблять багато іншого. Вважається, що допустима кількість стоп-слів – не більше 30% від загального обсягу тексту.

До стоп-слів належать:

  • Цифри.
  • Частинки.
  • Прийменники.
  • Вигуки.
  • Займенники.
  • Вступні слова.
  • Розділові знаки.
  • Вказівні слова.
  • Спілки та союзні слова.
  • Деякі іменники, дієслова, прислівники.

Через періодичне поновлення алгоритмів роботи пошукових систем списки стоп-слів регулярно доповнюються і редагуються, причому кожна система використовує свою власну базу. Але в будь-якому випадку при написанні текстів таким словами слід приділяти увагу і намагатися, щоб текст не був ними перенасичений.

 

Значення

s258Для пошукових систем стоп-слова не грають ніякої ролі, при індексації вони просто пропускаються. Робиться це для економії місця в базі даних. А ось оптимізатори повинні обов’язково їх враховувати, особливо при визначенні щільності ключів в контенті і складанні пошукових запитів.

Слід розуміти, що стоп-слова, розташовані в ключовій фразі, ділять її на частини, в результаті чого виходить два або навіть кілька абсолютно різних ключа.

Крім того, велика кількість стоп-слів, втім, як і їх недолік, робить текст складним для сприйняття і знижує інтерес користувачів до пропонованої інформації.

 

s259Вплив

Стоп-слова впливають на просування сайтів. Пошукові системи віддають перевагу текстам з мінімальною кількістю «води». Якщо ж її буде занадто багато, контент буде вважатися марним.

Тому займаючись просуванням, слід дуже уважно ставитися до таких показників, як «вода» і «нудота». Однак тут, як і скрізь, потрібно почуття міри: пряме входження ключів може зробити текст нечитабельним, а пошуковими системами він буде розцінений як спроба впливу на результати пошукової видачі.