Свопінг (від англ. Swap – обмін, заміна) – один з чорних способів оптимізації, який полягає в заміні контенту сторінки після успішного просування сайту в ТОП. В англійській мові даному терміну відповідає вираз code swapping.

Цілі

Головна мета, яку переслідують власники сайту, які вдаються до Свопінг – монетизація сайту. Не дивлячись на те, що мета ця досягається вкрай нечесними методами, це явище практикується, і подібного роду сайти вводять в оману користувачів.

Методи

Що відбувається зі сторінкою, коли сайт успішно просунутий в першу десятку пошукової видачі і збирає пристойний трафік? Безсумнівно, спочатку сайт був побудований за всіма правилами оптимізації. СЕО-кампанія проводилася за певними ключовими словами, які дозволили вивести сайт в ТОП-10 і забезпечити йому трафік по популярних запитах. Досягнувши успіху, вебмастер змінює тактику, з хорошого оптимізатора перетворюється в чорного сеошника. В один момент якісний, корисний користувачеві контент на сторінці замінюється на рекламні блоки і посилання, які стають інструментом монетизації ресурсу.

Ставлення пошуковиків

Наслідки застосування свопингу негативно позначаються на якості пошукової видачі, що, природно, тягне за собою каральні заходи пошукових систем щодо подібного роду сайтів. Наступна індексація зміненого ресурсу виявить корисливі наміри вебмайстра і пошуковик застосує найжорсткіші санкції – видалення ресурсу з бази індексу, так званий, вічний бан.