Сателіт

Сателіт – в Інтернеті це допоміжний сайт, який використовується для просування основного ресурсу. Сателіт може містити будь-яку кількість сторінок, але наповнений він повинен бути контентом, відповідним тематиці сайту, який просувається.

СателітПризначення

Сателіти призначені для пошукового просування web сайтів і підвищення їх позицій в пошукових видачах. Для цього між сайтами-сателітами організовується перелинковка, після чого на кожному з них проставляються посилання на просувний ресурс.

Головне завдання оптимізатора при роботі з сателітами – наповнити їх якісним і цікавим для користувачів контентом, релевантним пошуковим запитам, за якими просувається основний сайт.

Пошукове просування за допомогою сайтів-сателітів користується популярністю у оптимізаторів і гарантує позитивні результати.

Іноді сателіти наповнюються контентом різної тематики, але все одно зв’язуються між собою посиланнями. Виходить своєрідна «сітка» сайтів, що дозволяє просувати різні ресурси, практично нічого не змінюючи в сателітах. Даний метод просування відноситься до чорних методів. Оптимізатори змушені ретельно приховувати існування сіток і їх використання для просування. В іншому випадку з боку пошукових систем до просувного сайту і сайтів-сателітів можуть бути застосовані санкції.

Особливості

СателітСайти-сателіти найчастіше розміщуються на різних хостингах, завдяки чому у пошукових систем не виникає підозр в існуванні сітки. Але якщо раніше сателіти не оновлювалась і залишалися статичними, то сьогодні оптимізатори змушені постійно їх оновлювати і підтримувати їх максимальну схожість з повноцінними самостійними ресурсами ідентичної тематики. Іноді трапляється так, що сателіти виходять в ТОП пошукової видачі швидше, ніж просувний сайт. При цьому оптимізатор нічого не втрачає – він отримує трафік не з основного ресурсу, а зі сторінок сателітів.

Поряд з сателітами використовуються дорвеї  – сайти, оптимізовані під велику кількість однотипних низькочастотних запитів. Сайти-дорвеї відносяться до сателітів і дозволяють істотно збільшити приплив цільових відвідувачів на просувний ресурс.