Редирект

Редирект – автоматичне перенаправлення відвідувача з одного сайту на інший.

Цілі

РедиректРедирект найчастіше використовується для того, щоб перекидати користувача сайту на інший ресурс при зміні домену. Наприклад, щоб компанії, яка починала свою роботу в російській доменній зоні, було легше вийти на міжнародний рівень, її сайт потрібно зареєструвати в міжнародній доменній зоні. При цьому значна частина користувачів все так же буде використовувати стару адресу.

Крім того, стара адреса буде ще деякий час видаватися і в результатах пошуку. Ось тут і прийде на допомогу редирект, здатний перенести користувача з старого сайту з російським доменним ім’ям на новий сайт з міжнародним доменом.

Види

Відомо багато способів реалізації перенаправлення. Найчастіше вони являють собою спеціальні скрипти, перекидають відвідувачів сайту на інший ресурс.

Для створення редиректу можуть використовуватися різні технології, проте в більшості випадків користувачі бачать подібні дії: якщо клікнути на посилання одного сайту вони потрапляють на інший сайт. Потрібно мати на увазі, що на просування сайтів редирект робить негативний вплив.

SEO просування сайтів під пошукові системи дозволяє використовувати так званий 301-й редирект (серверний редирект). Він допомагає пошуковим системам швидше зрозуміти, що сайт отримав нове доменне ім’я, при цьому відвідувачі сайту, що приходять за старою адресою, не зазнаватимуть будь-яких незручностей.

РедиректУ більшості випадків редирект практично непомітний і виконується в частки секунди. Крім того, завдяки редиректу здійснюється «склеювання» характеристик старого і нового сайту, тобто збереження всіх показників старого ресурсу.

Редирект 301 – це найпоширеніший і коректний спосіб перенаправлення, який розуміє будь-який браузер, адже перенаправлення здійснюється на сервері. А ось редирект у вигляді скриптів може привести до негативних наслідків, оскільки такий спосіб перенаправлення розуміють далеко не всі сучасні браузери.