Пошукова система

Пошукова система (ПС) – спеціалізований ресурс, який використовується для пошуку необхідної користувачам інформації в мережі Інтернет. Основою будь-якої пошукової системи є складний програмний комплекс, що працює на базі пошукових алгоритмів, що постійно оновлюються і модифікуються.

Історія

Пошукова системаНезважаючи на майже п’ятидесятирічну історію розвитку Всесвітньої павутини перші пошукові системи з’явилися лише на початку 1990-х років, причому до наших днів дожила лише одна – система Aliweb. Вона користується популярністю і сьогодні. Трохи пізніше з’явився пошуковик WebCrawler, дуже схожий на сучасні пошукові системи.

Він використовував автоматичну систему індексації сайтів, а видача формувалася на основі вибору пошукових роботів. Згодом кількість пошукачів збільшувалася, багато хто з них популярні до цих пір.

Найпопулярнішими пошуковими системами в Рунеті є:

  • Yandex – 45,7%
  • Google – 26%
  • Rambler – 15,1%
  • ru – 6,6%

Популярність пошукових систем Яндекс і Google обумовлена зручністю і якістю роботи, точністю пошукової видачі і іншими, не менш важливими для користувачів факторами.

У зв’язку з цим основним завданням усіх оптимізаторів, які працюють в російськомовному сегменті Інтернету, є пошукове просування сайтів в Яндексі. Для тих, хто працює в англомовному сегменті, на першому місці стоїть просування в Google і деяких інших англомовних пошукових системах.

Розробка сайтів Львів – 0632381495

Особливості роботи

Якщо порівнювати пошукові системи Яндекс і Google, то на частку першої випадає більше 60% пошукових запитів, інші – на частку другої.

Результати пошукової видачі цих систем регулярно оновлюються, періодичність їх поновлення різна. Оновлення Яндекс носять більш виражений характер, ніж Google, однак Google оновлюється набагато частіше – практично кожен день.

Істотно відрізняються і алгоритми ранжирування сайтів. У деяких випадках дії, що підвищують позиції сайту в пошуковій видачі Яндекс, можуть привести до зниження позицій в Google. Те ж саме може статися і навпаки.

Інші пошукові системи

Пошукова системаДо числа інших пошукачів, популярних у російськомовних користувачів, відносяться Mail.ru, Нігма і QIP.

Пошукова система Mail.ru затребувана завдяки популярності сервісу пошти та інших сервісів Mail.

Пошукова система Нігма генерує результати пошукової видачі, використовуючи для цього не тільки власну базу, а й базу інших найбільш популярних пошукових систем.

Пошукова система QIP використовує базу Яндекса.

Слід сказати, що пошукове просування сайтів здійснюється тільки під Google і Яндекс, а розкрутка сайтів під інші системи не має сенсу.