Краулінговий бюджет

Під терміном «краулінговий бюджет» розуміється кількість сторінок, які пошукова система індексує за певну одиницю часу. Швидкість індексації та частота відвідувань пошукового робота залежить від ряду факторів. Проблема оптимізації краулінгового бюджету важлива для великих ресурсів з тисячами веб-сторінок. Необхідно управляти процесом індексації, щоб її прискорити.

Способи підвищення краулінгового бюджету

Краулінговий бюджетДля пошукача Google краулінговий бюджет пропорційний PageRank сайту. Чим він вищий, тим швидше пройде індексування і тим більшу кількість сторінок потрапить в індекс. Для підвищення краулінгового бюджету необхідно підвищити PageRank, що робиться за допомогою посилань з якісних джерел та інших способів оптимізації.

Веб-сторінки індексуються не відразу. Коли пошуковий робот потрапляє на новий сайт, він індексує кілька сторінок, після чого аналізує їх якість. Якщо вона визнається високою, індексація піде швидше. Тому рекомендується завантажувати по кілька веб-сторінок через певні періоди часу. Позначимо додаткові фактори підвищення краулінгового бюджету:

  • Кількість оригінальних сторінок. Копіювальний контент або дубльований матеріал приведуть до того, що робот стане рідше заходити на сайт.
  • Регулярне оновлення контенту. Враховується додавання нових текстів, оновлення рубрикаторів.
  • Не менш важливий фактор – відвідуваність ресурсу. Чим вона вища, тим швидше індексується новий матеріал.

Причини зниження краулінгового бюджету

Краулінговий бюджетНегативний вплив на краулінговий бюджет надають биті посилання і ланцюжки редиректів. Вони свідчать про погану структуру  і ускладнюють роботу пошуковика. Індексацію уповільнює статичний контент: якщо інформація не оновлюється, швидкість потрапляння в індекс знижується. Якщо веб-майстру належить запуск великого проекту, краще подбати про виділений сервер (кілька сайтів, розташованих на одному сервері, індексуються повільніше).

Знання цих особливостей дозволить швидше домогтися високої відвідуваності ресурсу.

Замовляйте розробку та просування сайту тут