Зручне навігаційне меню

Зручне навігаційне менюЗрозуміла і зручна навігація по сайту є дуже важливим елементом в плані успішного просування сайту. Її відсутність зведе нанівець всі інші переваги вашого сайту, адже користувач, який не зможе відшукати на сайті необхідну інформацію, навряд чи знову повернеться сюди.

Існують кілька нескладних правил, дотримання яких, дозволить уникнути такої проблеми.

На сайті елементи навігації повинні бути однотипними і розташовані в одній частині сторінки. Якщо на одних сторінках сайту навігаційне меню буде розташовано в нижній частині сайту, а на інших сторінках у верхній, то це заплутає багатьох відвідувачів.

Бажано посилання, які ведуть на головну сторінку сайту розташувати і внизу, і вгорі сторінок, щоб користувачі могли легко на неї перейти, при цьому, не виконуючи додаткову прокрутку сторінок.

Зручне навігаційне менюВ оформленні тексту не потрібно використовувати відтінки синього кольору і підкреслення шрифту. Взагалі краще відмовтеся від використання підкреслення тексту, адже такий текст у більшості інтернет-користувачів буде асоціюватися з посиланням. Щоб виділити текст, використовуйте курсив або жирний шрифт.

Не потрібно робити багато посилань в меню навігації. Краще виділіть 5-7 головних розділів, а при необхідності краще створіть підрозділи.

У навігаційному меню для посилань, бажано застосовувати текст. Графічні елементи, звичайно, виглядають ефектно, але не варто забувати, що відвідувач, який прийшов на сайт, може бути, відключив в браузері відображення графіки. Якщо все ж ви вирішили використовувати на сайті графічне меню, то відразу ж пропишіть атрибут альтернативного тексту до кожного зображення.