Дзеркало сайту

Дзеркало сайту (дубль) – абсолютна або часткова копія сайту, яка розміщується під іншим доменним ім’ям.

Пошукова система Яндекс відносить до дзеркал і ті сайти, які мають серверний редирект, налаштований на аналогічні сторінки іншого сайту.

Дзеркала і SEO

Дзеркало сайтуГоловним критерієм, за яким пошукові системи визначають дзеркала – це ступінь збігу з оригінальним сайтом.

Ще недавно дзеркала створювалися для пошукового просування основного ресурсу та дозволяли відвойовувати в пошуковій видачі деяку частину позицій по однотипним ключовим запитам. Зараз це неактуально, оскільки пошукові машини навчилися визначати сайти, які належать одній людині і швидко видаляти дублі з індексу.

Причини створення дзеркальних сайтів різні, але найбільш часті з них – це:

  • Зміна доменного імені (переїзд сайту).
  • Захист даних від знищення і пошкодження.
  • Забезпечення доступу до інформації, яка з якихось причин на основному сайті недоступна.
  • Відведення частини трафіку з основного ресурсу (велике навантаження може викликати падіння сервера і тимчасову втрату доступу до сайту).

Крім того, без дзеркал неможливо обійтися в тому випадку, якщо пошукове просування не дає бажаних результатів через використання в адресі сайту, який просувається подібних за звучанням слів (наприклад, cok.ru і sok.ru).

Дзеркала сайту використовуються і для захисту кіберсквоттингу (доменних імен, що мають інтелектуальну цінність).

Дзеркало сайтуУ разі виявлення дзеркала пошуковий робот склеює його з основним сайтом, який і бере участь в індексації. Відомі випадки, коли в якості головного сайту пошуковик визначає дубль, а оригінальний ресурс випадає з індексу, що дуже і дуже неприємно: він втрачає кількість посилань, PR і тІЦ.

Негативно позначається на просуванні сайту і ситуація, при якій пошукові системи індексують кілька копій одних і тих же сторінок різних сайтів (дубльований контент).

Біле просування передбачає заборону доступу до дзеркал, який прописується у файлі robots.txt, принаймні, до індексації основного сайту, а також використання серверного редіректу, абсолютних посилань, директиви Host.