Вік сторінки

Вік сторінки (вік сайту) – час, який минув з моменту її першої індексації.

 

Вік документів в SEO

s333Вік сторінок істотно впливає на результати пошукового просування web-сайтів: найлегше просувати і виводити в ТОП пошукових систем давно проіндексовані сторінки. З огляду на те, що алгоритми роботи пошукових систем регулярно оновлюються і частково змінюються, сторінка, що залишається в індексі, означає тільки одне: розміщений на ній контент відповідає всім вимогам пошукових систем, і вона буде перебувати в пошуковій видачі вище інших аналогічних сторінок.

 

Вік сторінки і вік сайту – абсолютно різні поняття. У відповідь на той чи інший запит користувача пошукова система видає не сайт, а конкретну сторінку, максимально відповідну запиту. Якщо йдеться про просування сайту в ТОП-3, то мова йде про виведення в трійку лідерів будь-якої конкретної сторінки, а не всього сайту. Навіть якщо на сайті є сторінки з кращими характеристиками, але вони значно молодші, такі сторінки навряд чи виявляться на першій сторінці пошукової видачі. Більш того: пошуковики мають фільтри для молодих сайтів. За оцінками фахівців, такі ж фільтри існують і для молодих сторінок, зокрема, Яндекс працює саме так.

 

Просування сайту рекомендується починати зі сторінок, вік яких становить не менше півроку. Час першої індексації сторінки можна дізнатися за допомогою спеціального скрипта в браузері. s332Наприклад, вік сторінки в IE буде відомий, якщо після її завантаження в адресному рядку браузера ввести фразу «Javascript: Alert (document.lastModified» і натиснути Enter.

 

За умови збереження імен файлів і url редагування контенту не впливає на вік сторінки і результати пошукового просування. В іншому випадку переадресацію на стару сторінку з нового адреси рекомендується робити через редирект 301.