Веб-майстер

Веб-майстерВеб-майстер (вебмайстер) – людина, що має спеціальні знання і навички, які дозволяють йому займатися розробкою інтернет-ресурсів, їх управлінням і розвитком. Роботою над сайтами можуть займатися як окремі фахівці, так і групи майстрів, об’єднані в компанії і агентства.

 

Як правило, веб-майстер займається створенням сайту поетапно:

  • Перший етап – конкретизація ідеї, розробка дизайну, верстка і програмування. Найчастіше ці роботи виконують різні люди, але кожен з них є веб-майстром.
  • Другий етап – виконання обов’язків модератора і системного адміністратора, забезпечення технічної підтримки, допомога в екстрених ситуаціях, розробка контенту та SEO-просування. На цьому етапі роботою над сайтом теж займаються окремі фахівці, але всі вони вважаються веб-майстрами.

Коло обов’язків веб-майстри досить широке, він повинен мати професійні знання і бути фахівцем в різних областях. Веб-майстру потрібне знання мови розмітки гіпертексту HTML і таблиць символів цієї мови CSS, а також знання інтерфейсу стандарту CGI і мережевого протоколу HTTP. Крім цього веб-розробник повинен знати основи дизайну, вміти працювати в спеціалізованих графічних програмах і володіти базовими навичками психології людського сприйняття. У більшості випадків саме йому доводиться визначатися з тим, який тип сайту підійде клієнту, саме він підбирає технічні засоби для реалізації проекту.

Веб-майстерВ процесі обслуговування працюючого сайту і взаємодії з користувачами веб-майстер оцінює ефективність його роботи. На підставі цієї оцінки веб-фахівець виконує оптимізацію, яка покращує якісні характеристики ресурсу. Поки сайт залишається чинним, його розробник відповідає за стабільність і правильну роботу апаратного і програмного забезпечення веб-сервера, на якому розміщений ресурс. Він займається цим самостійно або в зв’язці зі службою технічної підтримки – це залежить від індивідуальних особливостей сервера. А ще від професіоналізму веб-майстра і його вміння оперативно вирішувати будь-які проблеми багато в чому залежить зручність сайту і його відвідуваність.

Позитивних результатів просування сайту можна домогтися тільки за умови правильного розуміння веб-майстром поставлених перед ним завдань. Головне, чого він повинен домогтися – великого відвідування ресурсу потенційними клієнтами з числа цільових користувачів, для яких і розроблявся ресурс. Один з найбільш ефективних шляхів – реалізація комплексу заходів щодо оптимізації сайту під вимоги популярних пошукових систем (найчастіше – Яндекс і Google). Це дозволяє сайту переміститися на перші позиції пошукової видачі по ключових запитах і стати максимально доступним для користувачів.