Вебвізор

ВебвізорВебвізор – унікальний сервіс, який застосовується для відстеження та аналізу поведінки користувачів на сайтах. Сервіс розроблений пошуковою системою Яндекс, він входить в сервіс Яндекс.Метрика. Вебвізор широко використовується веб-майстрами: на основі аналізу отриманих даних він дозволяє оцінювати окремі елементи сайту і рівень інтересу користувачів до цих елементів.

За допомогою Вебвізор можна відстежувати:

  • Рух мишки користувача сайту.
  • Використання прокрутки сторінки.
  • Операції копіювання текстів і картинок.
  • Кліки по окремих елементах інтерфейсу.
  • Заповнення веб-форм на сайті.

Назва системи невипадково і співзвучно з назвою військового приладу. Вся справа в тому, що Вебвізор в Інтернеті, як і тепловізор в реальному житті, дає можливість отримати інформацію у вигляді теплової карти, але у випадку з Вебвізор «температура» елементів сайту має переносне значення і визначається активністю користувачів.

ВебвізорЗ точки зору оптимізації та просування сайтів в пошукових системах цей сервіс дозволяє визначити основні поведінкові фактори, виявити недоліки і помилки інтерфейсу, значно поліпшити конверсію сайту. Завдяки Вебвізор фахівці можуть зробити ряд висновків, дуже важливих для розробки подальшої стратегії просування, а саме:

  • Наскільки ефективною є посадкова сторінка, наскільки приваблива вона для відвідувачів і наскільки сильно спонукає їх до скоєння потрібних дій.
  • Наскільки зрозумілий і зручний інтерфейс сайту. Чи розуміють відвідувачі сайту, по яким елементам можна кликати, а за якими – ні, які елементи статичні, а які дозволяють перейти на іншу сторінку або в інший розділ.
  • Наскільки цікавий розміщений на сайті контент і який саме матеріал привертає найбільшу увагу. Що найчастіше виділяється і копіюється, які тексти читаються з найбільшим інтересом, а які залишаються незатребуваними.
  • Яка поведінка відвідувачів сайту, де вони затримуються, а де не витрачають свій час.

Зробивши висновки, можна щось додати на сайт або прибрати з його сторінок, поліпшити інтерфейс і змінити стратегію пошукового просування.

ВебвізорЗ огляду на зростаюче значення поведінкових факторів в пошуковому просуванні сайтів, можна з упевненістю стверджувати, що Вебвізор буде користуватися незмінно високою популярністю, його роль в SEO буде тільки збільшуватися. Слід зазначити, що на сьогоднішній день аналога Вебвізор в пошуковій системі Google не існує, а інформація, яку можуть отримати веб-майстри в Google, значно скромніша.