Анкори

Анкор (Anchor) – це текст посилання від тега до тега, тобто слова, які містяться в тексті самого посилання.

АнкориВиди анкорів

Залежно від ключових слів і фраз, що просуваються, анкори бувають нерозбавленими і розбавленими. Нерозбавлений анкор складається з ключового слова або фрази, в розбавленому анкорі ці фрази доповнюються іншими словами. Наприклад, для ключової фрази «купити комп’ютер» нерозбавлений анкор залишиться незмінним, а анкор «недорого купити комп’ютер» буде вже розбавленим.

Комерційні і некомерційні анкори

Анкори  бувають комерційні і некомерційні. Комерційні анкори  містять ключі зі словами «купити», «продати», «ціна» і деякими іншими словами явно комерційного характеру.

АнкориВикористовуючи комерційні анкори, слід брати до уваги, що останнім часом пошукові системи Яндекс і Google стали накладати фільтри на сайти, в анкор-листі яких надмірна кількість комерційних ключових фраз (Google Penguin і Яндекс Мінусінк). Результат – істотне просідання трафіку і позицій сайту. Якщо ваш сайт потрапив під фільтри – ознайомтеся з нашими послугами з виведення сайтів з-під фільтрів пошукових систем.

Безанкорні  посилання – посилання, які або не пов’язані з пошуковими запитами, що просуваються, або зовсім не мають опису, або містять анкори, не пов’язані з ключовими фразами, наприклад розробка сайтів Львів «тут», «ось тут» і т. д.

Анкори в СЕО

Анкори  різних видів по-різному впливають на оптимізацію та пошукове просування сайтів, хоча і грають чільну роль в цьому процесі. Просування по конкретному анкору  піднімає сайт на більш високі позиції в пошуковій видачі по запиту. Кінцевий результат просування залежить від ключових слів і фраз, які в них використовуються, тому в SEO-оптимізації сайту найбільше цінуються грамотно складені анкори.

При складанні анкора необхідно ретельно продумувати їх структуру, оскільки це може спричинити за собою дуже сумні наслідки. Наприклад, посилання з помилками можуть бути сприйняті пошуковими роботами як спам і піддані санкціям. Некоректний анкор з граматичними помилками буде не просто марним, він може нанести сайту непоправної шкоди.

АнкориПошукові системи вже давно відправляють під фільтр однотипні посилання з неприродними анкорами, склеюють їх і знижують їх вплив на результати пошукової видачі. Ось тут і приходять на виручку безанкорні посилання різного виду – вони використовуються для розведення анкор-листа і додання йому більшої природності.

Крім цього, значна частина майданчиків, що дозволяють розміщувати у себе прес-релізи та статті, забороняють використовувати в текстах SEO-посилання і дозволяють додавати тільки посилання на джерело в кінці тексту. В цьому випадку доступними залишаються тільки безанкорні посилання.