Адміністратор – фахівець, уповноважений керувати і адмініструвати певну ділянку IT-середовища. Найбільш поширеними в IT-сфері є спеціальності системного адміністратора, адміністратора баз даних та адміністратора мережі.

Системний адміністратор

Системний адміністратор – фахівець, в обов’язки якого входить забезпечення безперебійної роботи комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та мережі (включаючи забезпечення її безпеки) компанії. У великих компаніях, де кількість співробітників велика, і підтримка роботи мережі вимагає значних витрат часу, обов’язки сисадміна можуть розподілятися на декілька чоловік, кожен з яких відповідає за певну ділянку IT-інфраструктури. Такі команди фахівців іноді поділяють на групи – IT Service desk, що відповідає за роботу IT в цілому, і IT Help desk, яка надає технічну та інформаційну підтримку користувачам.

Обов’язки сисадміна

У кожної компанії в обов’язки системного адміністратора може входити виконання різних завдань, тим не менш, багато з них залишаються незмінними: Побудова комп’ютерної мережі, підтримка її в актуальному стані (заміна застарілого або зіпсованого устаткування, розширення мережі) і рішення проблем, що виникають в роботі мережевої інфраструктури. Встановлення, налагодження та обслуговування комп’ютерної та периферійної техніки на підприємстві; усунення проблем, що виникають у користувачів при роботі з нею. Установка, конфігурація і підтримка в актуальному стані програмного забезпечення. Забезпечення резервування необхідних типів даних. Служба захисту користувачів, що мають доступи до інформаційних систем компанії.

Адміністратор бази даних

Адміністратор бази даних (БД) – фахівець, який відповідає за проектування, створення, впровадження і супровід баз даних.

Обов’язки адміністратора БД Підтримка бази даних. Оптимізація БД. Управління доступом до бази даних. Надання інформаційної та технічної підтримки користувачам БД. Резервування даних. Оновлення БД.

Залежно від інфраструктури компанії адміністратори БД можуть спеціалізуватися на певних обмежених завданнях і ставитися до різних типів адміністраторів: Архітектор бази даних. Програміст. Аналітик. Розробник. Адміністратор сховища даних. Адміністратор web-вузла.

Адміністратор мережі

Адміністратор обчислювальної мережі (мережевий адміністратор, від англ. Network administrator) – фахівець, який забезпечує роботу комп’ютерної мережі компанії. Завдання мережевого адміністратора ідентичні завданням сисадміна, але відносяться виключно до роботи мережі передачі даних.

Обов’язки адміністратора: Закупівля, монтаж, налагодження та супровід мережевого обладнання. Проектування мережі. Моніторинг стану мережі та усунення проблем в її роботі. Проведення планових робіт з модернізації мережі. Інсталяція та технічна підтримка мережевих сервісів – Інтернет, VPN.

Інші типи адміністраторів Адміністратор веб-сервера – виконує установку, конфігурування та обслуговування програмного забезпечення веб-сервера. Адміністратор поштового сервера – відповідає за роботу сервера електронної пошти. Адміністратор хостингу – фахівець, який забезпечує роботу сервера хостингу. Також може надавати інформаційну та технічну підтримку користувачам – власникам веб-сайтів, які розміщуються на хостингу. Адміністратор сайту – користувач, керуючий роботою веб-ресурсу. В обов’язки можуть входити контроль доступу, експлуатація CMS сайту, оновлення та редагування контенту, просування сайтів Львів, спілкування з відвідувачами і т.д.